Karatay’da Modern Bir Sağlık Tesisi Daha

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, inşaatı yakın zamanda tamamlanan ve yeni binasında

14.09.2022 15:44, 3 ay önce eklendi.
Karatay’da Modern Bir Sağlık Tesisi Daha

vatandaşlara hizmet sunmaya başlayan Karatay İsmil Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve 5 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İsmilASM’nin önemli bir nüfusa sağlık hizmeti verdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “Yenilenen sağlık tesislerimizde daha modern ve güzel imkânlarla vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunuluyor olduğunu görmekten dolayı son derece mutluyuz” dedi.

Konya’da bulunan sağlık tesislerinin hızla yenilenmeye devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık Yatırımlarında Konya Modeli, olarak adlandırdığımız çalışmalar neticesinde ilimizdeki sağlık tesisleri çağın gereklerine uygun bir şekilde yenilenerek, vatandaşlarımızın çok daha modern şartlarda sağlık hizmeti alması sağlanıyor. Sağlık Bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan sağlık tesislerimizin güncel teknolojiyle donatılması, sağlıklı ve nitelikli hizmet sunumuna önemli katkı sağlıyor” dedi.

İsmil Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve 5 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görev yapan sağlık çalışanları ve buralardan hizmet alan vatandaşlarlada sohbet ederek fikir alışverişinde bulunan Prof. Dr. Koç, hizmet sunmaya başlayan binanın yakın zaman içerisinde resmi açılışının yapılacağını söyledi. Prof. Dr. Koç son 5 yıl içerisinde 21’i Sağlık Bakanlığı, 9’u Belediye ve 8’i hayırseverler tarafından yaptırılan toplam 38 Aile Sağlığı Merkezinin yeni binalarında hizmet sunmaya başladığını da sözlerine ekledi.

 

Anahtar Kelimeler: sağlıkkonyayatırım

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant