Konya Polisinden Kaçakçılara Bir Darbe Daha

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri

19.08.2022 13:24, 2 ay önce eklendi.
Konya Polisinden Kaçakçılara Bir Darbe Daha

Kaçak tütün satışına yönelik faaliyet gösteren 3 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda on binlerce makaron, doldurulmuş sigara, ve sigara imalatında kullanılan çok sayıda makine ele geçirildi.

 

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri “Devletin vergi kayıplarını önlemek ve Haksız kazancın engellenmesi” amacıyla yaptığı operasyonlara bir yenisini daha ekleyerek kaçak tütün imalat ve satışı konusunda faaliyet yürütüldüğü tespit edilen birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenleyerek kaçakçılara bir darbe daha vurdu.

 

Bu kapsamda KOM Şube Müdürlüğü ekipleri Konya’da bulunan bir iş yeri ve imalathane olarak kullanılan iki ikamette arama gerçekleştirdi. İş yeri ve ikametlerde yapılan aramalarda piyasaya sürülmek üzere hazırlanan yüzbinlerce adet makaron, sigara paketi ambalajı ve kıyılmış tütün ile satışa hazır halde binlerce paket doldurulmuş tütün bulundu.

 

Yapılan aramalarda  1 adet hava kompresörü,  1 adet sigara dolum makinası, 2 adet sigara jelatinleme makinası, 114.000 adet boş makaron, 2.440 paket doldurulmuş sigara, 170 adet sökülmüş TAPDK bandrolü, 10.000 adet sigara paketi ambalajı, 78 kilogram kıyılmış tütün ele geçirildi.

 

Operasyonlar kapsamında 3 şahıs gözaltına alınırken ele geçirilen ürünlere ve malzemelere el konuldu. 3 şüpheli hakkında, 5607 sayılı “Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa” muhalefet suçundan işlem yapıldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant