Altes Prens Abdulaziz Kapanış Konuşması

Altes Prens Abdulaziz B. Turki Al Faisal’ın Türkiye’de Düzenlenen 5.İslami Dayanışma Oyunlarının Kapanış Proğramındaki Konuşması

18.08.2022 22:21, 2 ay önce eklendi.
Altes Prens Abdulaziz Kapanış Konuşması

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla,

Ekselansları, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu,

Ekselansları Katılımcı Heyetlerin Başkanları,

Değerli Katılımcılar, Bayanlar ve Baylar

 Allah’ın Selamı Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun…

Bu selamlama ile başlamıştık.

Barış kardeşlik ve muhabbeti amaç edinen değerlerimizi de Ondan almaktayız. İslami dayanışma oyunlarının en güzel örneklerinden birini de Konya’da Onunla bitiriyoruz.

Tüm katılımcılar, sporcular, yöneticiler, tıbbi ve teknik ekipler adına  söylüyorum ki; Bu şehirdeki oyun sahaları ve alanlarında unutulmaz anlar yaşandı. Ülkelerimizde sporun anısını akıldan çıkarmayacak günleri yaşamak için oyunları ve oyuncuları destekleyen herkes buradaydı.

TEŞEKKÜRLER KONYA

Tüm bu misafirperverlik için teşekkür ediyorum. Tüm bu anlar için... Tüm bu tutkuyla düzenlenen 5. İslami Dayanışma oyunları için... Öyleki tüm bu oyunlara bay ve bayan olmak üzere 4 binden fazla oyuncu katılarak 54 ülkeyi temsil ettiler.  Böylece tüm dünyaya açık bir mesaj verdiğiniz için teşekkür ederim..dayanışma bizim adımız, barış bizim dilimiz, spor meydanlarında şerefli rekabet ise bizim yolumuzdur.

Teşekkürler Konya…

Bu Federasyon, Suudi Arabistan Krallığı’nda kurulduğunda İki Kutsal Mescid Hizmetkarı ile Veliaht Prens’in desteğiyle yoluna devam etmiş ve yaşadığımız buna benzer bir buluşmayı amaçlamıştır.

Ayrıca Federasyon, temeli sevgi, adı mükemmellik, spor değerlerini ve yüksek ahlakını yayan ve kardeşlik esasına dayanan rekabette bizleri bir araya getiren bu aşamaya ulaşmaktan memnuniyet duymaktadır.

Sizler adına şunu söylememe izin verin;

Bu müstesna proğrama Konya’da ev sahipliği yaptığı ve spor ailesini bu şehirde bir araya getirdiği için Ekselansları Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Cumhuriyetine ve halkına şükranlarımı sunarım. Corona pandemisi nedeniyle dünyanın maruz kalmış olduğu sıkıntıların ardından böyle bir buluşmanın gerçekleştirilmesinden memnuniyet duymaktayız.

Aynı şekilde, kardeşim Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve 2021 Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları organizasyon komitesine, bu oyunları ve turnuvaları gerçeğe dönüştürmek için gösterdikleri büyük çabalar için teşekkürlerimi sunarım.

Sporcularımıza da teşekkürler.

Çalışmanız, sabrınız ve çabalarınız sonucu elde ettiğiniz madalyaları alarak iftiharla döneceğiniz ülkelerinizi ve sizleri de tebrik ediyorum.

Federasyon, “sizlerle gurur duyuyor, hatırasında sizlerin başarıları yatıyor, gelecekteki her buluşmada başarılarınızı bekliyor” sloganı altında rekabet ve başarı onurunu kendine şiar edindiğini hatırlatırım.

Ayrıca organizatörlere, İdari, teknik ve tıbbi ekip görevlilerine şükranlarımızı sunarız.

Spor çalışmalarının çekirdeği ve bu turnuvanın çalışanları için bir gurur kaynağı olan gönüllülere de teşekkür ederiz.

Spor faaliyetimizin atan kalbi olan siz seyircilere ve herkese gönülden teşekkür ederiz.

İlk ve son olarak bizi burada sevgi ve hayırla topladığı için Allah Azze ve Celle’ye hamd ederiz. O’ndan bizi daima sevgi kardeşlik ve barış altında bir araya getirmesini niyaz ederiz.

Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant