SÜ İletişim Fakültesi akademisyenleri Azez’deydi

Selçuk Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle Suriye’nin Azez bölgesinde görev yapan gazetecilere

17.08.2022 19:37, 4 ay önce eklendi.
SÜ İletişim Fakültesi akademisyenleri Azez’deydi

dijital araçlar ve medya okuryazarlığı gibi konularda eğitim verildi. Programın ikinci bölümündeKonya’ya gelen 15 gazeteci, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Uygulama Merkezindeki çalışmaları yerinde görme imkanı buldu.

Selçuk Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen “Gazeteciler için Dijital Araçlar ve Medya Okuryazarlığı” adlı eğitim programının ilk etabı,8-9-10 Ağustos’ta Suriye’nin Azez bölgesinde gerçekleştirildi. Programın ikinci bölümü ise Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde Konya’da yürütüldü. SERATEM Müdürü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sefa Doğru ile İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Selman Selim Akyüz, bölgede görev yapan 15 gazeteciye bilgi ve deneyimlerini anlattı. Konuk gazetecilere kısa film senaryosu oluşturma, medya okuryazarlığı ve dezenformasyon gibi konularda uygulamalı eğitim de verildi.

“GAZETECİLERİN DOĞRU BİLGİYİ AKTARMASI GEREKİYOR”

Savaş bölgesindeki gazetecilerin doğru bilgiyi halka ulaştırmasının, Türkiye ve Suriye açısından önemli olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Selman Selim Akyüz, “Proje kapsamında ilk olarak Suriye’nin Azez ilçesine gittik. Bu süreçte neler yapılması gerektiği konusunda onlara bazı ek bilgiler verdik. Selçuk Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile gerçekleşen bu proje aracılığıyla Türkiye ve Suriye halkları arasındaki köprünün daha da sağlamlaşacağını umuyoruz.” dedi.

“KONYA’DAKİ EĞİTİM 3 GÜN SÜRECEK”

Doç. Dr. Mehmet Sefa Doğru da “Eğitimlerin Konya aşaması15 Ağustos’ta başladı. 3 gün devam etti. Kısa film senaryosu oluşturma ve medya okuryazarlığı gibi konularda eğitimler verdik. Daha sonra da bu teorik eğitimlerin pratiğe dönüştürülmesine yönelik dersimiz oldu. Eğitimleri, savaş bölgesindeki gazetecilerin dünya ve Türkiye’ye bakışı, Türkiye’nin oradaki varlığını güçlendirmesi açısından çok önemli buluyoruz. Biz devletimiz adına, Üniversitemiz adına orada olmaktan mutluluk duyduk.”diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler: azezkonyaakademisyen

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant