Başkan Karabacak’tan, tarihi Bedesten Alışveriş Günleri Teşekkürü

3 gün süren ve On binlerce misafiri ağırlayan Tarihi Bedesten Alışveriş Günlerini değerlendiren Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği

17.08.2022 15:43, 2 ay önce eklendi.
Başkan Karabacak’tan,  tarihi Bedesten Alışveriş Günleri Teşekkürü

(KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, alışveriş günlerinin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve etkinliklere katılarak esnafın yüzünü güldüren bütün herkese teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen, açılışını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yaptığı “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” yoğun ilgi gördü. Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri kapsamındadüzenlenen birçok etkinlikte unutulmaya yüz tutmuş meslekler de hatırlatıldı.

Anadolu Selçuklu Devleti'ne başkentlik yapan Konya'da, Romalılardan Selçuklulara, Osmanlı'dan günümüze binlerce yıllık geçmişe sahip tarihi "Bedesten Çarşısı" düzenlenen etkinlikle hareketli günler geçirdiğini ifade eden Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, “Yüzyıllardır ahilik geleneğinin yaşatıldığı Tarihi bedesten çarşımızda faaliyetine devam eden esnafımız, düzenlediğimiz etkinlikte rahat bir nefes aldı. 12- 14 Ağustos tarihleri arasındakigerçekleştirdiğimiz etkinlikler kapsamında çok sayıda esnafımız ürünlerinde yüzde 30’a varan indirim uygularken, Tarihi Çarşımıza gelen ziyaretçilerimiz oldukça memnun kaldı. 5’inci İslami Dayanışma Oyunlarına katılmak için şehrimizde bulunan sporcular ve misafirler de Çarşımızı renklendirdi.

Etkinliğimizin açılışına katılan, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’a, Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan’a, Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Ahmet Sorgun’a, AK Parti İl Başkanı Sayın Hasan Angı’ya, İlçe Belediye Başkanlarına, etkinliği düzenlememizde büyük emeği ve her zaman esnafımızın yanında olan, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a, tüm hemşehrilerime, misafirlerimize ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant