Seydişehir’de Mevsimlik Tarım İşçilerine Sağlık Taraması Yapıldı

Konya’nın Seydişehir ilçesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri mevsimlik tarım işçilerini sağlık taramasından geçirdi.

11.08.2022 16:11, 2 ay önce eklendi.
Seydişehir’de Mevsimlik Tarım İşçilerine Sağlık Taraması Yapıldı

İlçe Sağlık Müdürlüğü mobil sağlık hizmetleri çalışanları Hayal Turacı, Saliha Atay, Akçalar, Kesecik, Gökhüyük, Ortakaraörenyerleşkelerinde bulunan mevsimlik tarım işçilerini ziyaret etti. Bulaşıcı hastalıklar birimi tarafından gebe, çocuk, bebek aşı ve izlemleri, eğitim birimi tarafından kırım Kongo kanamalı ateşi, hijyen, ağız ve diş sağlığı, sosyal alanların sıhhi uygunluğu kontrol edilerek çevre hijyeni konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

İlçe sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarımsal üretimin sürekliliği açısından oldukça önemli bir fonksiyona sahip olan mevsimlik tarım işçilerinin bulundukları yerlerden başka yerlere gidişlerinde yaşanabilecek aksamaların yaşanmaması için sağlık taramalarının devam edeceğini kaydetti.

İlçe sağlık müdürü DR. Mustafa Özer, “Mevsimsel Tarım İşçilerinin” ihtiyacı olan; muayene, sağlık taraması, gebe takip, aşı programları, sağlıklı beslenme eğitimi, aile planlaması eğitimi gibi sağlık hizmetlerini Gezici Mobil Araçlarla, uzman sağlık ekiplerince verildiğini belirtti.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant