NEÜ, Bosna Hersekli Öğrencileri ‘Yaz Okulu’ Projesiyle Ağırlıyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), Bosna-Hersek’te düzenlenen “15 Temmuz: Türkiye Aşkına” konulu kompozisyon yarışmasında

04.08.2022 20:10, 2 ay önce eklendi.
NEÜ, Bosna Hersekli Öğrencileri ‘Yaz Okulu’ Projesiyle Ağırlıyor

dereceye girenBosna-Hersekli Türkoloji öğrenimi gören öğrencileri‘Yaz Okulu’ projesiyle ağırlıyor. Proje kapsamında Konya’ya gelen öğrencilerle öğle yemeğinde buluşan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, “Türkiye – Bosna-Hersek arasındaki ilişkilerin canlanması açısından bu tür projeler çok önemli” dedi.

NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Eğitim Fakültesi iş birliği ve T.C. Saraybosna Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü koordinesinde Konya Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle düzenlenen Yaz Okulu projesi kapsamında Bosna-Hersek’te bulunan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Saraybosna Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi, Zenica Üniversitesi ve DzemalBjedic Üniversitesinden 35 öğrenci Konya’ya geldi.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Bosna-Hersekli öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Öğrencileri, ‘Memleketinize hoş geldiniz’ diyerek selamlayan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, “Yabancı bir ülkede değil, memleketinizdesiniz. Biz Bosna-Hersek’e gittiğimizde kendimizi memleketimizde gibi hissediyoruz, sizin de böyle hissetmenizi temenni ediyoruz. Sizin için çok güzel bir ders ve gezi programı düzenlendi. Konya’da bulunduğunuz süreçte keyif alacağınızı ümit ediyorum. Bu bir tanışmaya, kaynaşmaya vesile olur ve inşallah devamı da gelir. Biz Boşnak kardeşlerimizi kendimizden sayarız. Üniversite olarak bu programı geleneksel hale getirip her yıl Bosna-Hersek’ten bir grup öğrencimizi ağırlamayı düşünüyoruz. Tabi bu proje, üniversitemizden öğrencilerin de Bosna Hersek’e gitmesiyle karşılıklı hale gelebilir. Türkiye – Bosna-Hersek arasındaki ilişkilerin canlanması açısından bunlar çok önemli” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: yazokulkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant