Türkiye'nin İlk Yayıncılık Yaz Okulu’na Başvurular Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından

28.07.2022 14:42, 2 ay önce eklendi.
Türkiye'nin İlk Yayıncılık Yaz Okulu’na Başvurular Başladı

Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde 22-28 Ağustos 2022 tarihlerinde Konya’da gerçekleşecek olan “Yayıncılık Yaz Okulu”na başvurular başladı. 8 Ağustos’ta başvuruları sona erecek olan yaz okuluna Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED), Türkiye Yayıncılar Birliği, Basın Yayın Birliği, Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği (YAYBİR) de destek veriyor.

Konya ve çevresi başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanından mesleki hayatlarına yayıncılık sektöründe devam etmek isteyen gençlerin katılacağı yaz okuluyla, yayıncılık alanının ve bu alandaki mesleklerin gençlerimizin kariyer planlamalarının bir parçası hâline getirilmesi amaçlanıyor.

Hâlihazırda dünyanın en büyük yayıncılık pazarlarından biri olan Türkiye yayıncılık sektörü,  on binlerce vatandaşımıza istihdam sağlamaktadır.

Yayıncılık Yaz Okulu ile bir yandan yayıncılık sektörü ve sektörle ilgili temel kavram ve işleyişin gençlerimizin zihninde yer edinmesi bir yandan da yaratıcı endüstrilerin en önemli dallarından biri olan yayıncılık alanına yeni ve nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesine katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

Yayıncılık Yaz Okulu’nda, başvuru sonucunda seçilecek 24 kişiye, yerli ve yabancı alan uzmanları tarafından yayıncılık sektörüne ilişkin temel kavramlar ve süreçlere ilişkin eğitimler verilecek.


Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant