SÜ'de kadın çiftçilere eğitim verilecek

Selçuk Üniversitesi ve Ziraat Bankasından üretime katkı sağlayacak iş birliği

27.07.2022 17:16, 3 ay önce eklendi.
SÜ'de kadın çiftçilere eğitim verilecek

Selçuk Üniversitesi ve Ziraat Bankası; Bankanın “Genç Çiftçi ve Kadın Çiftçi Kredi Paketleri Kapsamındaki Sertifikasyon Süreci”ne ilişkin eğitim iş birliği protokolünü imzaladı. Protokol çerçevesinde genç çiftçi ve kadın çiftçilere süt sığırcılığı, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığı, etlik piliç yetiştiriciliği, arıcılık, seracılık, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği konularında çevrim içi eğitim verilecek.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, protokol töreninde yaptığı konuşmada, iki kurum olarak bölge açısından önemli bir protokolde bir araya geldiklerini söyledi. Ziraat Bankasının çiftçi dostu bir banka olduğunu, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesinin de köklü fakülteler arasında yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Selçuk Üniversitesi, yükseköğretim kapsamında bölgenin en köklü eğitim kurumu. Diğer taraftan Ziraat Bankasının çiftçilere sunduğu destekler, kredilerle ilgili yanlarında duruşu tartışılmaz. Bu iş birliğinin Konya'da olması çok önemli. Şehrimiz önemli bir tarım merkezi. Çiftçilerimizin geleceğe yönelik üretimlerin içerisinde yer alması çok kıymetli. Protokol kapsamında desteği olan herkese teşekkür ediyorum. Protokolümüzün hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Ziraat Bankası Konya Bölge Müdürü Naci Çınar da protokolün Selçuk Üniversitesi, Ziraat Bankası ve çiftçilere hayırlı olmasını dileyerek “Ziraat Bankası olarak Türkiye genelinde genç çiftçi, kadın girişimci, kooperatifler ve arıcılık sektörüyle ilgili çalışma sürecimiz devam ediyor. Bu kapsamda sertifikasyon eğitimlerine tabi olunmadan bazı kredileri veremiyoruz. Özellikle kadın girişimci, genç çiftçi gibi sertifika eğitimlerine tabi olunması gerekiyor. Dolayısıyla ciddi şekilde gençler ve kadınlar için avantaj içeren kredi ürünlerimiz var. Girişimcilerin faaliyetlerine yeni başlayıp büyütmesi yönünde de avantajları var. Selçuk Üniversitesi, bölgenin ve ülkenin yaygın tarımsal çalışmalarına destek veren, eğitim anlamında ciddi katkı sağlayan bir kurumumuz. Protokolümüzün inşallah daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve Ziraat Bankası Konya Bölge Müdürü Naci Çınar, iş birliği protokolünü imzaladı.

Protokol törenine Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu ve Ziraat Bankası Konya Bölge Müdür Yardımcısı Hacı Ahmet Şener eşlik etti.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant