İlk Adım Ebe Gebe Okulu’ Projesinde Hedef Tüm Türkiye

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, ‘İlk Adım

22.07.2022 16:56, 3 ay önce eklendi.
İlk Adım Ebe Gebe Okulu’ Projesinde Hedef Tüm Türkiye

Ebe-Gebe Okulu Projesi’nin değerlendirme toplantısına katıldı. Projede artık yeni bir strateji ile daha üst birseviyeye geçileceğini vurgulayan Usta, “Ülkemizdeki tüm gebelerimizin proje kapsamında verilen eğitimleri, ücretsiz bir şekilde alabilmesi adına Sağlık Bakanlığımız ile birlikte çalışmalar yapmaktayız. Bunun için eğitici eğitmen sayılarını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Pandemi döneminin olumsuzluklarına rağmen projenin sağlıklı ve başarılı bir şekilde ilerlediğinin altını çizen Usta, “Bu projedeki ana hedefimiz sadeceşehrimizde sezaryen oranlarını düşürmek değil, gebelerimizi sağlıklı doğuma yönlendirerek tüm ülkemizde ki oranları düşürebilmektir. Proje kapsamında verilen eğitimler ile 4 binin üzerinde gebemiz normal doğum yapmıştır. Bu rakamı çok daha üst seviyelere çıkarmak için hep birlikte çaba göstereceğiz” dedi. Yeni bir insanın dünyaya gelmesine vesile olmanın mucizevi ve mükemmel bir süreç olduğunu söyleyen Usta, Ebe Gebe Okulunun anne adayını doğuma ve çocuk yetiştirmeye hazırlama konusunda hayati fayda sağladığın da altını çizdi.

Emine Erdoğan Hanımefendi’den Projeye Tam Destek

Pandemi öncesi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin bizzat Konya’ya gelerek ‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesi’ hakkında eğitim alan ebe ve anne adaylarından bilgi aldığını da hatırlatan Genel Başkan Yardımcısı Usta, “Projemizi, Hanımefendiye sunduğumuzda büyük memnuniyet duyduğunu söylemişti. Kendileri, projenin tüm Türkiye’de uygulanabilir hale getirilebilmesi konusunda bizlere her türlü desteği veriyor ve çalışmalarımıza önderlik yapıyor. Bu konuda göstermiş oldukları hassasiyet ve duyarlılık nedeni ile kendilerine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu’projesinin artık Türkiye’ye örnek model olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’da, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta Hanımefendi’nin önderliğinde ve himayelerinde devam eden proje ile birlikte çok olumlu geri dönüşler almayı başardık. Şu ana kadar 3 bin 900 anne adayımıza yüz-yüze eğitim, pandemi döneminde ise yaklaşık 500 anne adayımıza online eğitimler verdik” dedi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Dr. Engin Dinç tarafından yapılan sunum ve konuşmaların ardından katılımcılar, sahada yaşanılan sorunlar ve beklentilerini Genel Başkan Yardımcısı Usta, ile paylaşarak karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Çiftci ile birlikte 30 kişilik gönüllü doğum destekçisi eğitimi almış sağlık çalışanının katıldı.

Anahtar Kelimeler: BebekKonyahastanesağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant