Ereğli’deki Sağlık Yatırımları İlçeye Değer Katıyor

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç beraberindeki hizmet başkanları ile birlikte Ereğli’de incelemelerde bulundu.

05.07.2022 21:55, 3 ay önce eklendi.
Ereğli’deki Sağlık Yatırımları İlçeye Değer Katıyor

Ereğli’de yaşayan hayırseverler tarafından yaptırılan Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını (ASHİ) ziyaret eden Prof. Dr. Koç, inşaatı halen devam etmekte olan sağlık tesislerindeki son durumu da yerinde görerek, yetkililerden bilgi aldı.

Ereğli’de 112 acil istasyon sayısının ihtiyaçtan dolayı 6’ya çıkarıldığını belirten Prof. Dr. Koç, “Ereğli ilçemizdeki sağlık tesislerimiz Sağlık Bakanlığı, belediye ve hayırseverlerin katkıları ile hızla yenilenmeye devam ediyor” dedi. Ereğli 5 Nolu Selda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi ziyareti ile Ereğli programına başlayan Prof. Dr. Koç, burada sunulan sağlık hizmetleri hakkında İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yavuz’dan bilgi aldı. Görev başındaki sağlık çalışanları ile de sohbet ederek istişarelerde bulunan Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezinde tedavi olan hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.Ereğli 6 NoluAlime-Muhlis Yılmaz ASHİve 5 Nolu Münevver-Salih Ercan ASHİ ziyareti ile Ereğli programını sürdürenProf. Dr. Koç, inşaatları hızla devam eden, Saliha Gözkara ASM, Lark ASMve Dürdane-Hulusi Oprukçu ASMve ASHİ inşaatlarında da incelemelerde bulundu.

Ereğli’de Hayırseverler, Hayırda Yarışıyor

Ereğli’de hayırseverlerin adeta hayır konusunda birbirleri ile yarıştıklarını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık Bakanlığımız tarafından Ereğli’mize kazandırılan 250 yataklı devlet hastanesi ve 25 ünitli ağız ve diş sağlığı merkezimizin ardından birinci basamak sağlık hizmetleri yatırımlarına daha fazla ağırlık veriyoruz. Bu konuda da Ereğlili hayırsever iş insanlarımız ve Ereğli Belediyesi verdikleri büyük destekle bizleri mutlu ediyorlar.Özellikle aile sağlığı merkezi ve 112 acil sağlık hizmeti istasyonları konusunda hayırseverlerimiz yaptırdıkları sağlık tesisleri ile Konya’mıza ve ülkemize örnek oluyorlar. Temeli atılan sağlık tesislerimizin hızla tamamlandığını görmek de ayrıca bizleri motive ediyor” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet aile sağlığı merkezi ve acil sağlık hizmetleri istasyon ziyaretlerinin ardından Ereğli Devlet Hastanesi’ne geçerek burada görev yapan hastane yöneticileri,  doktorlar ve kliniklerden sorumlu sağlık çalışanları ile de düzenlenen toplantıda bir araya geldiler.

Ereğli Devlet Hastanesi’nin kendi rolündeki sağlık hizmetlerini başarı ile yerine getirdiğini ifade eden Prof. Dr. Koç, pandemi döneminde hem covid hem de covid dışı hastalara yönelik sunulan hizmetler nedeni ile tüm çalışanlara teşekkür etti. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı tarafından yapılan sunumun ardından katılımcıların istek ve çözüm önerilerini dinleyen Prof. Dr. Koç, acil servis, poliklinik, yataklı servis, ameliyathane, doğumhane ve yoğun bakım işleyiş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik düzenlemeler konusunda Hastane Başhekimi Uz. Dr. İskender Gökçay ve katılımcılar ile fikir alış verişinde bulunarak Ereğli programını tamamladı.

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant