Akşehir Atlı Okçuluk Doğu Grubu Müsabakalarına Ev Sahipliği Yaptı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Akşehir Belediyesi İşbirliği ile

04.07.2022 19:48, 2 ay önce eklendi.
Akşehir Atlı Okçuluk Doğu Grubu Müsabakalarına Ev Sahipliği Yaptı

Akşehir’de gerçekleştirilen Atlı Okçuluk Doğu Grubu Çeyrek Final müsabakaları oldukça çekişmeli ve güzel görüntülere sahne oldu.

Müsabakalarda 17 kulüpten toplam 75 sporcu yarıştı. Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yarışan yarışmacılar birinci gün Türk Parkuru (Tabla Bendi), ikinci gün ise kabak parkurunda hünerlerini gösterdiler. Atlarının üstünde geleneksel kıyafetleri ile parkurda yarışan sporcular, yaptıkları tehlikeli ve zor atışlar ile izleyenlere keyifli saatler yaşattılar.

Atlı Okçuluk Doğu Grubu müsabakalarının son günündeki ödül törenine AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Okçuluk As Başkanı Fatih Işık, ilçe protokol üyeleri, bazı kamu kurum müdürleri, davetliler ve sporcular katıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem yaptığı konuşmada Akşehir’in bu tür güzel faaliyetlere çok emek vermiş bir şehir olduğunu belirterek “İnşallah bu müsabakaların devamı gelir. Akşehir’imiz alt yapı noktasında tecrübeleriyle gerekeni yapacaktır. Bizlerde Ankara’dan ne gerekiyorsa hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Atlı Okçuluk, ecdadımızdan yadigar geleneksel bir spor ve zor bir spor dalıdır. Burada ödül alan arkadaşlarımızın hepsini kutluyorum. İmkânı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na, Akşehir Belediyesi’ne ve tüm emeği olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci ise “Çok şükür ki, kazasız belasız dün açılışını yaptığımız  bu organizasyon güzel bir şekilde sonuçlandı. Katılımlarınız için öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Bu faaliyetin yürütülmesi noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akşehir’de güzel etkinlikler devam ediyor, 5 Temmuz’da başlayacak 63. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliğimize davet ederek sizleri dünyanın ortasında misafir etmek istiyoruz” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise” Kazasız belasız bir şekilde iki gündür Atlı Okçuluk Doğu Grubu Çeyrek Final müsabakalarımızı tamamladık. İnşallah bundan sonra Akşehir’ de düzenlenecek diğer yarışmalarda da sizleri tekrardan aramızda görmek istiyoruz. Bu müsabakanın düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As başkanımız Fatih Işık beye, Akşehir Nasreddin Hoca Atlı Okçuluk Kulübü Başkanı Raif Yavuz beye, Akşehir Alpleri Atlı Spor Kulübü’ne, Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci beye,     Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz beye, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu’na, Akşehir Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir ve ekibine, Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Veysel Akçicek bey ve ekibine, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel bey ve ekibine, Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük bey ve ekibine, Akşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmail Kıyıcı’ya ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah başka yarışmalarda görüşmek dileğiyle saygılar sunarım” dedi.

Protokol üyeleri yaptığı konuşmalarının ardından Atlı Okçuluk Doğu Grubu 1.Tur müsabakalarının ödül törenine geçildi. Törene katılan protokol tarafından sporculara madalyaları ve kupaları takdim edildi. Ödül töreninin ardından protokol üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Atlı Okçuluk Doğu Grubu Çeyrek Final müsabakaları sonunda;

Genel Klasman Tabla bendi Minikler Kategorisinde; 1. M. Cengiz Kılıç  2. M.Eren Eken 3. Hüseyin Kenan

Yıldızlar Kategorisinde; 1. Emre Mavcıoğlu 2.Poyraz Bayar

Gençler Kategorisinde; 1. Şerife Nur Kazancı 2. Abdullah Çal 3. Mehmet Ege Yavuz

Yetişkinler Kategorisinde; 1.Mustafa Kazancı  2. Mehmet Ali Bayar 3. Zülküf Eren

Genel Klasman Kabak Bendi Minikler Kategorisinde; 1.M. Cengiz Kılıç 2.  Mehlika Yağmur Kılıç 3. M. Eren Eken

Yıldızlar Kategorisinde; 1.Emre Mavcıoğlu 2. Poyraz Bayar

Gençler Kategorisinde; 1.Abdullah Çal 2. Emre Özdemir 3. Şerife Nur Kazancı

Yetişkinler Kategorisinde; 1. Hüseyin Azkın 2.Yasin Aynacı 3. Nazmi Uslu

Genel Klasman: 1. Mehmet Ali Bayar 2. Yasin Aynacı 3. Nazmi Uslu

Gençler Genel Klasman: 1. Abdullah Çal 2. Şerife Nur Kazancı 3. Mehmet Ege Yavuz

Yıldızlar: 1. Emre Mavcıoğlu 2. Poyraz Bayar

Minikler: 1. Muhammed Cengiz Kılıç 2. Muhammed Eren Eken 3. Mehlika Yağmur Kılıç dereceleri paylaştı

 

Anahtar Kelimeler: okakşehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu