Mikrocerrahi Eğitimini Tamamlayan Uzman Hekim Adaylarına Sertifikaları Verildi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezinin

02.07.2022 21:34, 2 ay önce eklendi.
Mikrocerrahi Eğitimini Tamamlayan Uzman Hekim Adaylarına Sertifikaları Verildi

19’uncu ve 20’nci dönem Mikrocerrahi Eğitim Programı’nı tamamlayan kursiyerler, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Eğitim programına; Konya, Ankara, Kayseri, Bolu, İstanbul, Samsun, Diyarbakır, Elazığ, İzmir ve Manisa’dan toplam 20 kursiyer katıldı.

Programı tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan, KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Yılmaz, KONÜDAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Bilsev İnce ile Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Savacı’nın katıldığı törende verildi.

Kurs eğitmeni Meram Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilsev İnce törende yaptığı konuşmada, Mikrocerrahi Eğitim Programı’nın temel mikrocerrahi uygulamaları konusunda çalışmak isteyen hekimler açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Mikrocerrahinin, günümüzde birkaç seçkin cerrahın sahip olduğu bir yetenekten ziyade tüm cerrahların meslek yaşantılarında başarılarını arttıran temel eğitimin rutin bir parçası haline geldiğini belirten Prof. Dr. İnce, KONÜDAM tarafından düzenlenen programın, Türkiye’de üniversite bünyesinde verilen tek düzenli mikrocerrahi eğitimi olduğunu ifade etti.

KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Yılmaz ise, kursiyer uzman hekim adaylarını hem misafir olarak ağırlamaktan hem de bir hafta süren kurs vesilesiyle onların eğitimine katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu