Konya’da 'Tümör' Operasyonu

Organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında

01.07.2022 12:54, 2 ay önce eklendi.
Konya’da 'Tümör' Operasyonu

gözaltı kararı verilen 284 şüphelinin yakalanması için 24 ilde 'Tümör' operasyonu başlatıldı. Operasyon kapsamında Konya’da KOM Şube Ekiplerince yapılan çalışmada 7 kişi gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinasyonunda, organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 284 şüphelinin yakalanması amacıyla 24 ilde ''Tümör'' operasyonunun başlatıldı.

Operasyon kapsamında Konya Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Ereğli ve Beyşehir İlçelerinde Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı ve Yağma suçuna yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Yapılan eş zamanlı operasyonda 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Ereğli ve Beyşehir ilçesindeki şüpheli şahısların ikamet adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 2 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği, 26 adet kurusıkı tabanca, 5 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, 12 adet yapım aşamasında olan parçalı vaziyette markasız tabanca, çok sayıda kesici ve delici aletin yanı sıra silah yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Anahtar Kelimeler: Tümörkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu