Köylüyü Dolandıran Çete Yakalandı

Konya’da Kurban Bayramı öncesi satıcıların güvenini kazanıp 2 milyon 500 bin TL dolandıran

30.06.2022 11:22, 2 ay önce eklendi.
Köylüyü Dolandıran Çete Yakalandı

3 şahıs gözaltına alındı. Şüpheliler, satıcıların güvenini kazanmak için resmi kurumların yöneticilerini tanıdıklarını ve yanlarında telefonda onlarla görüşüyormuş gibi oyun yaptıkları tespit edildi. 

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçtiğimiz Mart ayında dolandırıldığını belirten 3 hayvan satıcısının müracaatı üzerine çalışma başlattı.

Özel ekip kurularak çetenin peşine düşen polis ekipleri, dolandırılan kişi sayısının daha fazla olduğunu tespit edip, mağdurlara ulaştı. 11 mağdura ulaşan ekipler, şüphelilerin İl Tarım ve Belediyede tanıdıklarının olduğunu söyleyip, satıcıları telefonla görüştürüp güvenlerini kazandıklarını belirledi. Şüphelilerin ayrıca özellikle ilçelerdeki köy ve yaylalara gidip hayvanları aldığı da belirtildi.

3 aylık çalışma sonucu harekete geçen polis, Doğan P., kardeşi Serkan P. ve bunlara müşteri bularak aracılık yapan Murat T.’yi gözaltına aldı. Şüphelilere ait çiftlikte yapılan aramada,  1 adet imzalı boş senet, 1 adet ajanda, 4 adet şarjör ile 48 küçükbaş ve 72 büyükbaş havyan ele geçirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Anahtar Kelimeler: KurbanÇeteKonyaCom

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu