Ermenek’e Rus Turist Akını

Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu; “ Son yıllarda bölge turizminin hak ettiği payı almak adına

24.06.2022 23:20, 2 ay önce eklendi.
Ermenek’e Rus Turist Akını

yaptığımız çalışmalar sonunda Rus Turistler bölgemizi tatillerinde tercih ederek akın akın Ermenek’e geliyorlar..Bu tercih aynı zamanda Ermenek’in turizmden hak ettiği  payı almayı ve ekonomisini güçlendirmeye başladı”.dedi.

Ermenek’e Rus turistlerin akın akın gelmeye başladığını vurgulayan Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu, konu hakkında yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi. “ Yaklaşık bir yıldır takip ettiği sürecin doğrultusunda Akkuyu nükleer santralinde ana firma olarak faaliyet sürdüren Rosatom Devlet Atom Enerjisi üst düzey yöneticileri ile birlikte uzun uğraşlar sonucu ilk etapta teknik personeli ile aileleri, bölgedeki turizm acenteleri ve yaklaşık 500 e yakın Rus Turisti 18-19 Haziran tarihlerinde Belediyemiz bünyesinde bulunan Turkuaz Mesire Alanında ağırlayarak bir tanıtım programı gerçekleştirildi.

  Bu iki günlük program dâhilinde Ermenek ve çevresi gezdirilerek ilçemiz hakkında bilgiler aktarıldı. Önümüzdeki günlerde de İlçemize yoğun bir Rus turist akışı olacağı, Akkuyu NGS ‘de çalışan 10 bin civarındaki Rus vatandaşını bölgemize çekip Konaklama ile birlikte birçok sektörde dinamizmi sağlayan turizm, beraberinde hem ilçe Turizmine hem de ilçemiz ekonomisine büyük katkı yapacağı düşünülmektedir.

Tarihi, doğası, jeolojik yapısı, kayak tesisi ve Turkuaz gölü gibi pek çok güzelliğe sahip bölgemizde turizm’inde bir adım daha öne çıkartarak bölgemizin Turizm de hak ettiği pay alması için özellikle reklam ve pazarlama teknikleri ile gerekli adımları atmaya hızla devam ediyoruz.” Dedi.

Anahtar Kelimeler: Ermenekrusziyaret

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu