Mevka, Finansman Desteği Teklif Çağrısı’nı Karaman’da Tanıttı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda

21.06.2022 23:48, 2 ay önce eklendi.
Mevka, Finansman Desteği Teklif Çağrısı’nı Karaman’da Tanıttı

TR-52 Karaman-KonyaBölgesi’nde çalışmalarını sürdüren Mevlana Kalkınma Ajansı 2022 yılındaimalat sanayinde verimliliğin artırılması ve ilçelerde genç istihdamının sağlanmasıamacıyla 20 Milyon TL bütçe ile ilan ettiği Finansman Desteği Teklif Çağrısı’na yönelik Karaman’da tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıya, Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı, TKDK Karaman İl KoordinatörüÖzgür Öztürk ve Karamanlı sanayiciler katılım sağladı.

Toplantının açılışında konuşan Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, “Özellikle tarım ve gıda sektöründe ülkemizde özel bir yere sahip olan ve son yıllarda yapığı atılımlarla sanayileşme alanında da büyük bir ivme kat eden Karamanımız, bu yönüyle ülkemizin üretim ve ticaret merkezleri arasındaki yerini de almıştır. Ajansımız tarafından ilan edilen ve şehrimize yönelik olarak da öncelikli alanları bulunan teklif çağrısı programı kapsamında KOBİ’lerimizin ve uygun başvuru sahiplerinin şehrimizin üretimine, ihracatına ve istihdamına büyük katkılar sunacak nitelikli projeler sunacağına inanıyorum. Valilik olarak şehrimizin her açıdan gelişimine katkı sunacak her projeye destek olmaya hazırız. Ajansımız tarafından ilan edilen çağrı programının Bölgemiz iş insanları ve esnafımız için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Akabinde söz alan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Gökhan Alkan da, “Kalkınma Ajansımız, bugüne kadar uyguladığı mali ve teknik destek programları ile şehrimizde hemen hemen her alanda çeşitli projeleri hayata geçirmiş durumda. Son olarak ilan edilen finansman desteği teklif çağrısı programı da sanayicilerimizin faizsiz finansman kaynaklarına ulaşmasında büyük kolaylıklar sağlayacak nitelikte. Oda olarak bizler de üyelerimizin ve Karamanlı sanayicilerimizin bu teklif çağrısı programından faydalanmaları ve şehrimize yeni projeler kazandırılması için elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 

 

Anahtar Kelimeler: Konyakaraman

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu