Türk Eğitim-Sen 30. Yaşında

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Ali Köç, “ Türk Eğitim-Sen olarak kuruluşumuzun

20.06.2022 14:50, 2 ay önce eklendi.
Türk Eğitim-Sen 30. Yaşında

30 yılını gururla kutluyoruz. Türk Eğitim-Sen Türk Memur sendikacılığının marka ismidir” dedi.

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Ali Köç   “18 Haziran 1992’de sendikal mücadeleye baş koymuş, inanmış, adanmış bir avuç cesur yürek Türk Eğitim-Sen’i kurdu. O günlerden bugünlere birçok badire atlatan, buna rağmen sürekli büyüyerek etkinliğini günden güne artıran, kuruluş iradesine ilk günkü gibi sadık kalan, ilkeleriyle, kararlı ve tavizsiz mücadelesiyle mensubu olmakla övündüğümüz sendikamız, bugün 30. Yaşını kutlarken, Türkiye’nin güzide bir sivil toplum kuruluşu haline geldi.

  30 yıllık bir çınar olan Türk Eğitim-Sen, eğitim alanında fark yaratan hizmetlerde bulunan, sorunları tespit ederek çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaşan, eğitim çalışanlarının hak ve hukukunu çiğnetmeyen, sorunlarını muhataplarına en yüksek sesle duyuran cesur bir sendikadır.diyen Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Ali Köç; Türk Eğitim-Sen, çalışanların ekonomik, sosyal ve özlük hakları gözeten gerçek bir sendika olmamızın yanı sıra, varlığını Türk varlığına armağan eden Türkiye sevdalılarının hayat verdiği milli bir sivil kuruluşudur. Çalışanların ekonomik, özlük ve sosyal haklarını önceleyen, eğitim alanındaki her gelişmeye müdahil olan, Türk Eğitim-Sen, tüm bunların yanı sıra, “ İlkem, önce ülkem’ diyerek, varlığını Türk varlığına armağan eden, yolunu Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığı ile aydınlatan, ihtiyaç duyduğu her durum ve koşulda devletinin yanında olan Türkiye sevdalılarının kuruluşudur.

Türk Eğitim-Sen’in her türlü denge hesabına  kapılarını kapattığını ve eğitimde yozlaşmaya karşı mücadele verdiğini söyleyen Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Ali Köç, “Eğitim çalışanlarının şahsiyetini örselemiyoruz, çalışanları tehdit ederek ya da onlara makam, mevki vaat ederek üye olmaları yönünde telkinde bulunmuyoruz; sadece adam gibi sendikacılık yaparak üye sayımız çok şükür ki bugün tam 251 bin 809’a ulaşmıştır. Bu başarı, Türk Eğitim-Sen’in markalaşan isminin,  tezahürüdür” dedi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu