Türk Sağlık-Sen 30. yılını kutluyor

Sendikalarının 30. yılını kutlayan Türk Sağlık-Sen Konya İl Temsilcisi Metin Töke, “

18.06.2022 20:52, 2 ay önce eklendi.
Türk Sağlık-Sen  30. yılını kutluyor

Ne bir güneşle açtık ne de bir fırtınayla yıkıldık. Tüm zorluklara rağmen 30 yıldır dimdik ayaktayız” dedi.

Türk Sağlık-Sen, 30. kuruluş yılını kutluyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Konya İl Temsilcisi Metin Töke, sendikalarının 30 yıl önce bir avuç inanmış dava insanıyla kurulduğunu söyledi. “Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız” diyerek çıktıkları yolda, bugün Türkiye genelinde büyük bir aile olma başarısı gösterdiklerini dile getiren Töke, şöyle devam etti, “Ne bir güneşle açtık ne de bir fırtınayla yıkıldık. Tüm zorluklara rağmen 30 yıldır dimdik ayaktayız. Gücümüzü inandığımız değerlerden, verdiğimiz mücadeleden ve bize gönül bağı ile bağlanmış üyelerimizden aldık.Geride bıraktığımız 30 yılda çizgisinden şaşmadan, davasına ve sendikasına bağlı tüm teşkilat mensuplarımıza gösterdikleri duruş, verdikleri emsalsiz mücadele için teşekkür ediyoruz.Bu kutlu mücadelede yer alırken ebediyete irtihal eden tüm teşkilat mensuplarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Yıllarca “Benim Sendikam Türk Sağlık-Sen” diyerek çalışma hayatına nokta koyup emekli olan teşkilat mensuplarımıza ve üyelerimize katkıları için şükranlarımızı sunuyor, huzur ve mutluluk diliyoruz.Onlar duruşları ile tarihe not düştüler. Yürekleri ve inanmışlıkları ile hafızalara kazındılar. Asla unutulmayacaklar; var olsunlar.

Kurulduğumuz günden bugüne haklı mücadelemize omuz verip gücümüze güç katan bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.Onlar kararları ile tavır koydular. Cesaretleri ile kamu sendikacılığında tarih yazdılar. Hak davasında haktan yana taraf oldular; var olsunlar.Her daim vurguladığımız gibi, Türkiye Kamu-Sen’e omuz vermek, Türk Sağlık-Sen’e omuz vermek Türk Milletinin geleceğine omuz vermektir.

Onun için diyoruz ki:Var olsun teşkilat, Daim olsun birliğimiz, Yaşasın Haklı Mücadelemiz.”

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu