Belediye Cezaevi Girişine Ziyaretçi Bekleme Salonu İnşa Etti

Seydişehir Belediyesi T Tipi Ceza Evi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamındamisafir bekleme salonu inşa etti.

17.06.2022 22:43, 2 ay önce eklendi.
Belediye Cezaevi Girişine Ziyaretçi Bekleme Salonu İnşa Etti

Belediye sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde900 bin TL harcayarak T Tipi cezaevi girişinde ziyaretçiler için bekleme salonunu tamamlayarak törenle kullanıma açıldı.

Bu çalışmanın tamamen insani bir yönü olduğunu ifade eden Kaymakam Deniz Pişkin, ``Bu bekleme salonu sıkıntılar içinde yakınlarını ziyaret edenler için çok önemli’’ dedi.

Pişkin, ‘’Mahkûm yakınları buralara negatif etkilenerek keyifsiz gelirler. Bu bina aslında konfor unsuru değil bir eksikliğin giderilmesi olarak görüyorum. Hayırlı olsun’’ diye konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kendilerine gelen talepleri dikkate alarak inşa ettikleri bekleme salonunun önemli bir eksikliği giderdiklerini belirterek 200 metrekarelik bina içerisinde bay ve bayan wc ve bebek bakım emzirme odası, mescit, kafeterya bulunan projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Tutal, `` Özellikle soğuk kış aylarında bekleme konusunda sıkıntı yaşadıklarını biliyorduk. Bize böyle bir taleple gelindiğinde tereddüt etmedik ve projemizi hazırladık. Kader mahkûmlarının yakınları ve çocukları rahat bir ortamda bekleyecekler ve dinlenebilecekler. Başsavcılığımız ve cezaevi müdürlüğümüz de bize yardımcı oldu. Bizde üzerimize düşeni yaparak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdik.`` dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, `` Kendisi küçük ama anlam bakımından büyüktür. Cezaevinde her çeşit eğitim, öğretim, sosyal kültürel, dini ve sportif faaliyetler yapılmasını benimsiyoruz. Bu etkinlikler mahkûmlarınıslah edilmesinde büyük rolü oluyor’’ dedi.

Konuşmaların ardından bekleme salonu kullanıma açıldı.

Açılışa, Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, Ağır Ceza Reisi Mehmet Kahyaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı, İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca, Hâkim ve Savcılar, Seydişehir Kapalı Cezaevi Müdürü Halil Güneş ve Cezaevi personeli katıldı.

Anahtar Kelimeler: TtİPİkONYASEYDİŞEHİR

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu