SÜ öğrencileri, Selçuklu’daki okulları yeniden tasarlıyor

Selçuk Üniversitesi, Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından

09.06.2022 11:15, 3 ay önce eklendi.
SÜ öğrencileri, Selçuklu’daki okulları yeniden tasarlıyor

yürütülen“İmam Hatip Okullarının Fiziki Ortamlarının İyileştirilmesi, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanılması ve Eğitim Kalitesinin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü’’ kapsamında hazırlanan “Selçuklu’ da Eğitim Mekanları Yeniden Tasarlanıyor”adlı iç mimari projelerinin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Programda, dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi.

Selçuk Üniversitesi Müze Binasında gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapanSelçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Okullar arası imkan farklılıklarının azaltılması ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yürütülen ‘Selçuklu’da Eğitim Mekanları Yeniden Tasarlanıyor’projesi ile eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, okulların daha nezih, konforlu ve kullanışlı fiziki ortamlara kavuşturulması ve bu sayede eğitim paydaşlarının çalışma veriminin artırılması hedeflendi.” dedi.

“TASARIMLAR, OKULLARIMIZIN DEĞERİNE DEĞER KATACAK”

Selçuklu Belediye Başkanı “Şehrimizi imar ederken nesillerimizi ihya etmezsek bir gün o imar ettiğimiz şehirler maalesef bir şekilde yok olup gider. Eğitim noktasında öğrencilerimizin fiziki imkanlarının iyileştirilmesi, eğitim ortamlarında farklı alternatiflere sahip olabilmeleri konusunda çok önemli işleri birlikte yürütüyoruz.Öğrencilerimizin hazırladığı tasarımlar hayat bulduğu zaman okullarımızın değerine değer katacak. Projede emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy olmak üzere tüm hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“PROJEDE OKULLARIMIZIN TERCİH EDİLMESİ BİZİ MUTLU ETTİ”

Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Uğur Tecir ise “Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak bu projede okullarımızın tercih edilmesi, bizi ayrıca mutlu etti. İmam hatip okullarımız; asırlık geçmişi, eğitim tecrübesiile çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, milli kültüre duyarlı, ahlaklı bireyler yetiştirmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİM KALİTESİNİN ARTIRILMASI AMAÇLANDI”

Nisan ayında Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan

“İmam Hatip Okullarının Fiziki Ortamlarının İyileştirilmesi, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanılması ve Eğitim Kalitesinin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü”ile okullar arası imkan farklılıklarının azaltılması, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, eğitim kurumlarının fiziki ortamlarının iyileştirilmesinin teşvik edilmesi ve eğitim kalitesinin artırılmasının amaçlandığını belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da “Bugün, protokolümüzün önemli bir bölümünü oluşturan ve Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde eğitim gören öğrencilerimiz tarafından hazırlanan birbirinden değerli tasarımlar sergileniyor. Bu vesileyle sürecin bu aşamaya gelmesinde büyük emeği olan kıymetli öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“TOPLUMDAN UZAK KURUMLAR, TOPLUMA YÜK OLUR”

Selçuk Üniversitesi olarak öğrencilere yönelik yapılan çalışmaların yanı sıra toplumun tüm kesimleri ile de alakalı proje ve çalışmalarda yer almayı ve imkanlardahilinde katkıda bulunmayı önemsediklerini dile getiren Prof. Dr. Aksoy, “Bu protokol kapsamında yaptığımız çalışmalar da bunlardan sadece bir kaçı. Zira bizler, eğitimin tüm aşamalarının birbirinin tamamlayıcısı olduğuna inanıyoruz. Onun içindir ki geleceğimizin teminatı yavrularımızın, ilkokuldan üniversiteye kadar alacağı tüm eğitimler için kurumlar arasında bir iş birliği ortamının tesis edilmesi ve sürecin özenle yürütülmesi, ülkemizin geleceği adına büyük bir önem arz ediyor. Selçuk Üniversitesi olarak topluma hizmet noktasında elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi ve göstermeye devam edeceğimizi samimiyetle ifade etmek isterim. Eğitim kurumları, topluma hizmet ettiği sürece varlığını muhafaza eder. Toplumdan uzak kurumlar, topluma yük olur. Nitelikli eğitim için büyük bir öneme sahip eğitim mekanlarının tasarımıadınaoldukça faydalı olacağını düşündüğüm bu sürecin, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu