Karapınar’da 700 öğrenci sınav provası yaparak ter döktü

Karapınar ilçesinde 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi 2 okulda

29.05.2022 14:35, 3 ay önce eklendi.
Karapınar’da  700 öğrenci sınav provası  yaparak ter döktü

700 öğrenci sınav provası  yaparak ter döktü. Karapınar’da bu yıl ilk defa yapılacak olan  YKS sınavları için YKS ‘de uygulanacak olan kuralla uygulandı.

Karapınar Belediyesi ve Karapınar  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde YKS öncesi öğrenciler deneme sınavına girdi.

Karapınar’da ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenecek YKS sınavı öncesi, öğrencilerin sınav heyecanını yenmeleri ve sınav tecrübesi kazanmaları için sınav provası gerçekleştirildi

700  öğrencinin katıldığı gerçeğinden farksız provada öğrenciler hatalarını görme imkanı buldu.

2okulda yapılan provada ÖSYM tarafından uygulanan tüm YSK sınav düzeni ve kuralları uygulandı. Kimliğini unutan ve geç kalanlar öğrenciler sınava alınmadı. Sınav saatini geciktiren öğrencilerinde sınava girmesine izin verilmedi. Sınava geç gelen öğrencilerin bazıları    gözyaşı döktü. Öğrenciler sınav provasında; sınav disiplini ve zamanlama gibi  konularda dikkatli olmaları gerektiği kaydedildi.

Öğrenci ve veliler sınav provasından hatalarını görme açısından memnun olduklarını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal,, provayı  takip ederek, " bugün burada öğrencilerimiz evden kalkıp sınav salonlarına gelip sınavın bitimine kadar olan tüm  zamanı gözlemledik. Bu şekilde öğrencimiz sınava en son kaçta girebileceğini, hangi evrakları bulundurması gerektiğini, sınavda nerede oturacağını, sonu kitapçığının kodlanmasından cevap anahtarının kodlanmasına kadar geçen süreçleri birebir yaşamaktadır ve tecrübe etmektedir. Öğrencilerimiz için önemli bir prova oldu. İlçemizde ilk defa yapılacak olan YKS için öğrencilerin rehavete kapılmaması için bu provayı gerçekleştirdik.”” dedi.

YKS’nin ilk defa yapılacağı Karapınar’da toplam 1400 öğrenci  5 okulda sınava girecek.

Anahtar Kelimeler: terkarapınarsınav

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu