Ramazan Etkinlikleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

Akşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı kapsamında düzenlenen

18.05.2022 18:20, 1 ay önce eklendi.
Ramazan Etkinlikleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

 ‘Akşehir Hatimlerde Buluşuyor’ ve ‘Üç Gün Oruç Sizden Hediyesi Bizden’ etkinliklerinin ödül töreni yapıldı

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde; ‘Akşehir Hatimlerde Buluşuyor’ etkinliğine katılan ve çekilen kurada kazanan 25 kişiye Kur’an-ı Kerim, 10 kişiye Tefsir, 1 kişiye dizüstü bilgisayar, 3 kişiye bisiklet, 2 kişiye tablet ve 20 kişiye de Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne yapılacak kayıtta %50 indirim hediye edildi.

‘Üç Gün Oruç Sizden Hediyesi Bizden’ etkinliğine katılan ve çekilen kurada kazanan  7-10 yaş arasındaki 100 çocuğa da akıllı saat hediyeleri verildi.

Hediye dağıtımı öncesi bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, Ramazan ayının en güzel özelliklerinden birisinin de Kuran-ı Kerim’in hatmedilmesi olduğunu ifade ederek, Ramazan’ın daha manalı geçmesi ve çocukların oruca alıştırılması adına yapılan etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da yaptığı konuşmada Ramazan ayı boyunca Akşehir Belediyesinin yaptığı etkinlikler ve sosyal yardımlar hakkında bilgi verdi.  Başkan Akkaya “Akşehir Hatimlerde Buluşuyor’ projesini hayata geçirmemizde katkısını esirgemeyen Akşehir İlçe Müftüsü Sayın Ahmet Müjdeci’ye şükranlarımı sunuyorum. Siz değerli vatandaşlarımıza hatim etkinliğimize gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Yüce Allah hatim ve ibadetlerimizi kabul etsin inşallah. Ramazan ayında, çocuklarımızda Ramazan bilincini oluşturmak, onları oruç tutmaya teşvik etmek amacıyla ‘3 Gün Oruç Sizden Hediyesi Bizden’  sloganıyla bir proje başlattık. Ramazan ayında, Kadir Gecesi ve Arife günü de dâhil olmak üzere 3 gün orucunu tutan 7-10 yaş arası başvuruda bulunan tüm çocuklarımıza çeşitli hediye sözü vermiştik. Bugün o sözümüzü inşallah yerine getireceğiz. Ramazan’ın maneviyatını yaşatmak, oruç ibadetinin güzelliğini ve faydalarını öğretmek amacıyla yaptığımız bu etkinlik İnşallah faydalı olur, çocuklarımızın hafızalarında hoş bir anı olarak yer eder” diye konuştu.

Konuşmaların ardından törene katılan protokol tarafından ‘Akşehir Hatimlerde Buluşuyor’ ve ‘Üç Gün Oruç Sizden Hediyesi Bizden’ etkinliklerinde kazanan talihlilere hediyeleri dağıtıldı.

Ödül programına ; İlçe Kaymakamı İsmail Küreci, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Protokolü, ödül kazananlar talihliler ve velileri katıldı.

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu