Ms Hastası Halim Bulut’un Akülü Sandalye Sevinci

Ümit çocukları engelliler derneği, Seydişehir Ortakaraören mahallesinde 2 yıldır evinden

16.05.2022 11:13, 1 ay önce eklendi.
Ms Hastası Halim Bulut’un Akülü Sandalye Sevinci

çıkamayan yürüme engelli MS hastası Halim Bulut’a (56) isteği olan akülü sandalyesini teslim etti.

Ümit Çocukları Derneği, engelliler haftasında Konya’nın Seydişehir ilçesi Ortakaraören Mahallesinde yaşayan MS hastalığı (Multipl Skleroz) nedeniyle yürüyemeyen  56 yaşındaki 3 çocuk babası Halim Bulut’a akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Hastalığı nedeniyle servis şoförlüğüişinden ayrılmak zorunda kalan Bulut, zor günler geçirdiğini ifade ederek şunları söyledi,

"Hastalığım nedeniyle dışarıya çıkamıyordum. Ailemin yardımıyla ihtiyaçlarımı gideriyordum. Dernek yönetiminden akülü sandalye talep ettim.Artık sandalyemi aldım ve rahat bir şekilde gezebileceğim. Kendilerinden Allah razı olsun. Bu araç sayesinde rahatlıkla dışarıya çıkacağım. Kendi ihtiyacımı göreceğim." dedi.

HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ!

Dernek Başkanı Münevver Yaman Yalçınkaya, " Halim bey 2 yıl öncesine kadar kendiişlerini yapıp evinin ihtiyaçlarını gideriyordu. Ama bugün dışarıya çıkamıyor. Her zaman söylediğimiz gibi, hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın ne olacağını bilemiyoruz. Verdiğimiz akülü araçla hayata daha iyi tutunup yaşamını idame ettirecek. Engelli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Hastalarımıza acil şifalar dileriz.’’ diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: mshastasandeyle

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu