Bahar Şenkliklerinde Sıra Yarenlerine Büyük İlgi

Selçuk Üniversitesi, 47'nci yılını Bahar Şenlikleri ile kutlarken, Akşehir Belediyesi Sıra Yârenleri etkinliğin

14.05.2022 23:06, 2 ay önce eklendi.
Bahar Şenkliklerinde Sıra Yarenlerine Büyük İlgi

dördüncü gününde muhteşem gösterisi ile gönüllerde taht kurdu.

Etkinliğin dördüncü gününde, Akşehir Belediyesi Sıra Yârenleri düzenlediği gösteride Vızvız, Kabak, Tavuğu Kim Çaldı, İbibik Gububuk gibi ve birçok oyunlarıyla izleyenleri kahkahaya boğdu.

Gösteri sonunda; Temsili Nasreddin Hoca sahneye çıkarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’dan “Akşehir Nasreddin Hoca Üniversitesi” nin kurulması için ivedilikle çalışmalara başlanılmasını istedi.

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy “ Kıymetli hocam arkamızda geleceğimizin akademisyenleri ve bu neslin çocukları duruyor. Biz mayamızı göreve geldikten beri zaten çalıyoruz. İnşallah sizlerin sayesinde maya tutacaktır. Bizi biz yapan değerlerimizle baş tacı yaptığımız için bu Selçuklu payitahtı her zaman payitaht kalacak ve devam edecektir. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum“ diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise” Bahar Şenliğimizde mayamızı çalmış bulunmaktayız. Her yıl göle maya çalma geleneğini temsili Nasreddin Hocamızla üst makamların katılımlarıyla misafirlerimizle anlamlı mesajlar katarak maya çalma geleneğimizi sürdürüyoruz. İnşallah 5-10 Temmuz arası düzenlenen 63.Uluslar arası Nasredin Hoca Şenliğimizde etkinliğimizin ilk gününden itibaren sizleri ve gençlerimizi bekliyor olacağız. İnşallah hep beraber bu mayayı çalmış olacağız.

Bu arada mayamızın konusu belli oldu değil mi? Temsili Nasreddin Hocamız Akşehir Nasreddin Hoca Üniversitesi kurulması için bizlere ve Cumhurbaşkanımıza seslendi.  Biz zaten bunun temeliyle ilgili geçtiğimiz yıllarda Nasreddin Hoca Vakfı kurduk. Vakfın en önemli görevlerinden ve hedeflerinden birisi “Nasreddin” ismini koyan Akşehirli hemşerilerimize altınla ödüllendirmek, diğer bir konusu da Akşehir Nasreddin Hoca Üniversitesi kurulması yönündedir. Bu vesileyle mayamızı çaldık. Ben inanıyorum ki, mayamız tutacaktır. Bu yıl olur, gelecek yıl olur, bir sonraki yıl olur ama gerçekleşecektir. Burada olmaktan sizlerle mutlu oluyorum. Burada Selçuk Üniversitesi  Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Kadir Öztaş hocamın koordinatörlüğünde, Akşehir Belediyemizin katkılarıyla bir program icra edildi. Eminim ki, memnun oldunuz. Daha kapsamlısını şenliklerde sizlerle buluşturmak isteriz. Buradan hepinizi şenliklere davet ediyorum” dedi.

Sıra Yarenleri gösterisini Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dekanı Prof. Dr. Semahat Küçükkolbaşı, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Arslan, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Kadir Öztaş, Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Uğur Arslan, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Soykan Uysalile katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Bilimden sinemaya, müzikten spora 200 etkinlik gerçekleştirilip. Etkinlikler, 29 Mayıs'ta sona erecek.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu