Konya’da Kuytulculara Vatandaşlardan Tokat Gibi Cevap

Tutuklanan Sözde cemaat lideri Kuytul adına lokum dağıttılar. Vatandaşlar Kuytul’culara tepki gösterdi.

13.05.2022 19:24, 2 ay önce eklendi.
Konya’da  Kuytulculara Vatandaşlardan Tokat Gibi Cevap

Adana’da tutuklanan Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul adına cami önünde lokum dağıtan Kuytul taraftarı 3 kişiye vatandaşlar, “Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsin. Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin.” diyerek tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde iş insanı Koray Sarısaçlı isimli vatandaşın kaçırılarak zorla senet imzalatılması ile ilgili davada 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme, işkence' suçlamasıyla gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Alparslan Kuytul taraftarı 3 kişi, Cuma namazı sonrası Mevlana Meydanı’nda bulunan Sultan Selim Camii önünde sözde cemaat lideri Kuytul adına lokum dağıtmak istedi. Bu sırada camiden çıkan cemaat boyunlarında Kuytul’un fotoğrafının olduğu atkı takan gruba tepki gösterdi. Vatandaşlar, “siz Adana’da da böyle yapmadınız mı, Polisimizi kötülemediniz mi? Siz devlete, bu memleketin insanlarına karşı geliyorsunuz.” “Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsiniz? Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin” diyerek provoke eden gruba tepkisini gösterdi. Bazı Kuytul taraftarları ise vatandaşlara hakaret ederek fiziki müdahalede bulundu.. Bu sırada gelen polis ekipleri tarafları sakinleştirerek bölgeden uzaklaştırdı.

Sözde cemaat lideri Kuytul’un tutuklanması sonrası Kuytul taraftarları Konya’nın belli bölgelerinde gruplaşarak Adana’da olduğu gibi Konya’da da vatandaşları ve polisi kışkırtmaya çalıştığı ve provoke etmek istediği görüldü.

 

 

Anahtar Kelimeler: KuytucuKonyaTokat

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu