Birecik Organize Sanayi Bölgesinde Fabrikalar Tüm Hızıyla Yükselmeye Devam Ediyor

Güneydoğu’nun parlayan yıldızı Birecik OSB yatırım yapmak için avantajları bulunan sanayi

11.05.2022 22:45, 2 ay önce eklendi.
Birecik Organize Sanayi Bölgesinde Fabrikalar Tüm Hızıyla Yükselmeye Devam Ediyor

bölgesidir. Gaziantep ve Şanlıurfa ilinin orta kısmında bulunan Birecik OSB Mersin Limanı ve Habur Sınır kapısına yakın olmasından dolayı yatırımcıları cezbetmektedir.

Yatırım Teşvik kapsamında 6. Bölgede bulunan Birecik Organize Sanayi Bölgesi tüm teşviklerden yararlanmaktadır. Ayrıca yatırım yapmak isteyen yatırımcılar  (TKDK) Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından da hibe alarak desteklenmektedir.

(TKDK)Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl koordinatörlüğü tarafından destek sağlanmaktadır. İlçemizde bulunan yatırımcılara destek sağladıkları için ayrıca teşekkür ederiz.

TKDK’nın önümüzdeki günlerde açılacak olan projelerde de ilçemize katkı sunacaklarından hiç şüphemiz bulunmamaktadır.  İlçemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacağı bilinen Birecik Organize Sanayi Bölgesinde fabrikalar yükselmeye tüm hızıyla devam etmektedir.

 Araştırmacı Gazeteci Abdullah YİĞİT olarak yapmış olduğum araştırmalar sonucunda bir çok yeni yatırımcılar başvurmuş olup Birecik Organize Sanayi Bölgesi ek yer yapmak için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşmeler devam etmektedir, en kısa sürede ek yerin yapılacağının bilgisini aldık. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’a Birecik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kaymakam Kadir DUMAN ve Birecik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Sadettin BİLGİN’e ilçemize yapmış oldukları üstün hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.

Birecik Belediyesi ve Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın ortaklaşa yapmış oldukları fabrikanında bitme aşamasına geldiğini gördüm ilçemizin gelişmesi açısından sevindirici bir haber olup bunu siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim. Buradan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN `a Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK`a Birecik Belediye Başkanı Sayın Mahmut MİRKELAM’ a, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sadettin BİLGİN ve Birecik Kaymakamı Sayın Kadir DUMAN’a teşekkür ederim.        Araştırmacı Gazeteci Abdullah YİĞİT

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu