Konya Polisinden FETÖ’ye Büyük Darbe

Konya’da Fetö Silahlı Terör Örgütünün örgüt tabanını korumak için “ Yeniden Yapılandığı” hakkında

11.05.2022 10:37, 2 ay önce eklendi.
Konya Polisinden FETÖ’ye Büyük Darbe

devam eden soruşturmada örgüt üyelerinin ‘gaybubet’ ismini verdikleri evlerde sakladıkları ve örgüt tabanını kaybetmemek için daha önceden haklarında işlem yapılmış örgüt üyeleri ve yakınlarına muavenet adı altında para yardımı yaptıkları yönünde bilgiler edilmesi üzerine, Konya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlarla Kom Şube Müdürlüğünce aylar süren takip sonucunda Ankara ve Konya illerinde dün 24 şahsın yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan operasyon neticesinde (24) şüphelinin tamamı yakalandı.

YAKALANAN ŞAHISLARA DAHA ÖNCEDE ÖRGÜT ÜYESİ VE YÖNETİCİ OLMAKTAN İŞLEM YAPILDIĞI BELİRLENDİ

Aralarında meslekten ihraç “Emniyet Müdürü, Komiser, Polis Memuru, Öğretmen ve Sağlık Personelinin” de bulunduğu 24 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Bunların birçoğunun yazılımı örgüte ait haberleşme programı kullandığı ve örgüt içerisinde mahrem hizmetlerde görev yaptığı belirlendi.

EMNİYET MAHREM HİZMETLERİNDE GÖREV ALAN ÖRGÜT YÖNETİCELERİNİN GAYBUBET EVİNDE GİZLENDİĞİ ANLAŞILDI

Fetö Silahlı terör örgütü içerisinde Mahrem hizmetler olarak adlandırılan Emniyet Mahrem yapısında üst düzey Müdür Yardımcısı sıfatı taşıyan veya Mahrem imamlık yapan şahıslar hakkında devam eden soruşturmalar nedeniyle yakalanmamak için “Gaybubet” ismini verdikleri gizli evlerde kaldıkları tespit edildi, bu şahıslar uzun süren takipler sonucunda saklandıkları ev ve ofis gibi yerlerde yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan 5 şüphelinin üst düzey örgüt mensubunu olduğu ve haklarında devam eden soruşturmalar nedeniyle Firar olarak arandığı tespit edildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANSAL DESTEK SAĞLIYORLARDI

 Yakalanan şüphelilerin, mütevelli denilen esnafla kısa süren görüşmeler yaparak örgüte finansal destek sağladığı, haklarında işlem yapılmış olan örgüt üyeleri veya yakınları ile sokak, park gibi kalabalık ortamlarda buluşmalar yaparak döviz-para verdiği, örgüt olarak ‘muavenet’ şeklinde adlandırılan maddi yardımlarda bulunduğu anlaşıldı.

SOHBET PROGRAMLARI KULLANMIŞLAR

Örgüt adına faaliyetleri yürüten firari emniyet mahrem imamlarının örgüt üyeleriyle  ‘internet tabanlı programlardan görüştükleri, kullandıkları programları 10 dakika içerisinde silme şeklinde ayarladıkları belirlendi.

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL DOKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan aramalarda çeşitli ülkelere ait yüksek miktarda döviz, propaganda amaçlı kullanılan çok sayıda örgütsel yayın ve dijital materyal elde edildi.

Anahtar Kelimeler: fetökonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu