11 ülkede pedal çevirdiler Karapınar’da mola veridler

Bisikletle Avrupa ve Asya turuna çıkan çift Karapınar’a geldi Almanya'nın Berlin şehrinden bisikletle

10.05.2022 14:27, 2 ay önce eklendi.
11 ülkede pedal çevirdiler Karapınar’da mola veridler

yola çıkan çift, 11 ülkede pedal çevirerek Karapınar’a  ilçesinde mola verdi.

Almanya'nın Berlin kentinde yaşayan Sosyal hizmet uzmanı, terapist Iris Mueller ile Koruma görevlisi  Çin uyruklu Alman vatandaşı Jan Sih Ngo (35) "Toplum için bisiklet sür" sloganıyla Avrupa ve Asya turu için pedala bastı.

Karapınar’a ulaşan çift ilçede  bulunan kitap kafeyi gezdi.Meke,gölü,Acıgöl ve Lavanta bahçesinde hoş vakit geçiren  Çift,bisiklet ile farkındalık yapıp küresel  ısınmaya da dikkat  çekmek istediklerini kaydettiler.

Meke gölünün çevresinde gezen çift gölü kurumasına çok üzüldüklerini kaydetti.Meke gölü çevresinde gönüllerince  gezen İris Mueller ,” Dünyanın her  yerinde  Küresel ısınmaların  izlerini gördük.Suyun azaldığı ülkelere rastladık.Su insanlık için çok önemli ama tüm dünyada çevremize  sahip çıkmak gerekli.Küresel- ısınamaya dikkat çekmek için  ve  farkındalık içinde bisiklete biniyoruz.Tüm gezimizde  çok güzel  manzaralara rastladık.Bunun yanında  çöplerin doğaya atıldığını görmek çok üzücü..Yollarda çok fazla araç var.Küresel ısınma tüm dünya için sorun.” Diye konuştu.

Iris Mueller, gezmek için bisikleti seçtik.Çünkü ruhsal bozukluğu olan insanlar var.Bununla ilgili projelerimiz bulunuyor. Amacımız, ruhsal hastalıkları olan insanlara karşı  farkındalık  yaratmak amacındayız.  Gittiğimiz  ülkelerde ruh hastalıkları ile ilgili  araştırmalar da gerçekleştirmeyi istiyoruz. Bisiklet ilgi görüyor.İnsanla bizi  durdurup  ruh sağlığı hakkında konuşabiliyoruz.Ayrıca bisiklet çevre dostu.Çevremizin  tüm güzellikleri görebiliyoruz. Berlin'de başlayan bisiklet turunda 11 ülke geçerek Türkiye'ye geldik. Türkiye'den sonra Gürcistan, Ermenistan, İran, Pakistan ve Hindistan'a gitmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Acıgöl ve lavanta bahçesini de  gezen İris Müller,Burasıda  çok özel bir yer hemde  etkileyici.Türk insanı çok cana yakın ve  misafirperver. Güzel  bir ülke. Bize yardımcı oluyorlar.” Diye konuştu.

Günde 10 saat bisiklet süren İri Muller ve Jan Sih Ngo Karapınar gezisinin ardından Osmaniye iline hareket etti.

Anahtar Kelimeler: Pedalbesikletkarapınar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu