UNILOOK Tanıtım ve Tercih Günleri Başladı

UNILOOK Türkiye tarafından düzenlenen ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri Fuarı’, Konyalı öğrencilerle buluştu.

25.04.2022 21:23, 2 ay önce eklendi.
UNILOOK Tanıtım ve Tercih Günleri Başladı

Dedeman otel’deki fuara, üniversite adayı 12. Sınıf öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

3’ü devlet, 13’i vakıf olmak üzere toplam 16 üniversitenin katıldığı fuarla ilgili açıklama yapan UNILOOK Türkiye Temsilcisi Caner Işkın, fuara Konya’daki tüm okullardan öğrencilerin katılım gösterdiğini söyledi.

Işkın, “Unılook Türkiye yedi yıldır etkinliklerine devam ediyor. Konya ayağında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Unılook iş birliği ile beraber 16 tane üniversitenin katıldığı üniversite tanıtım ve tercih günleri Konya’da fuarlarımızı açmış bulunuyoruz.

Bu etkinliğimizin amacı 12.sınıf ve mezun olmuş öğrencilerin burada ki üniversiteler ile bir arada olmalarını sağlamak, üniversiteler hakkında bilgi almak. O üniversitelerin hangi fakülte ve bölümleri var, mezun olduklarında iş imkanlarını sağlayabiliyorlar mı, yurtlarında ki durum nedir, ücretleri nedir?” bu konular hakkında bilgi almaktadırlar.

Toplam 16 tane üniversitenin 3 tanesi devlet 13 tanesi vakıf üniversitesidir. Fuara Konya’deki bütün okulların katılımı sağlandı. İlçelerden de Cumra, Sarayönü ve Karapınar’dan gelen okullarımız oldu. Başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, tüm emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu