Bayram sevincini yaşayalım, yaşatalım

Selçuklu- Şehit İbrahim Betin İlkokulu Anasınıfları öğretmenleri, öğrencileri ve velileri “Bayramlar Bayram ola”

24.04.2022 23:15, 2 ay önce eklendi.
Bayram sevincini yaşayalım, yaşatalım

projesi çerçevesinde “Bayram sevincini yaşayalım, yaşatalım” sloğanıyla çıkılan yolda Ramazan Bayramı öncesi yapılan çalışma sonucunda tespit edilen başta yetim, öksüz çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını sevindirdiler.

Proje Koordinatörü Hüseyin Taşpınar, projeleri hakkında şu bilgileri verdi. “ Projede amacımız, okul öncesi yaş düzeyindeki öğrencilerimizin erken çocukluktaki deneyim ve yaşantıların ileri yaş düzeylerinde unutulmaması ve tekrar etmesinden yola çıkarak en temel insani ve dini kavramları öğrenmesi ve içselleştirmesidir. Başta yardımseverlik olmak üzere paylaşmak, iyilik yapmak ve bunlar doğrultusunda harekete geçme becerisi kazandırmaktır. Bir diğer yandan öğrencilerimizin duygu, düşünce ve isteklerini doğru biçimde dile getirmesi olumlu davranışa dönüştürebilmesidir.

 Okulumuzdan başlayarak tüm eğitim bölgemizdeki başta yetim, öksüz çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını tespit ettik. Bu evlatlarımıza bir sosyal çağrı ile bayramlık kıyafet temin ettik. Toplanan bayramlıkları bayram öncesi ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.. Bu iyilik hareketini 1500 öğrencimiz ve velimizin desteği ile her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirmek arzusundayız. İmece usulü toplanan 44 adet pantolon,25 adet gömlek,6 adet elbise, 19 adet tişört,  50 adet ayakkabı 8 adet külotlu çorap 50 adet çorap 50 adet iç giyim takım 100 TL bayram harçlığı(her öğrenciye kapalı zarf içerisinde) dağıtıldı. Emeği geçen öğrenci, öğretmen ve velilerime çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu