Gazeteci Yazar Şair Paslı, 14. Kitabını Yayımladı

1970 yılından günümüze kadar yayımladığı, Seydişehir’in tarihine ve kültürüne hizmet eden 15 eseriyle

21.04.2022 15:50, 8 ay önce eklendi.
Gazeteci Yazar Şair Paslı, 14. Kitabını Yayımladı

Seydişehir’in Karacaoğlan’ı olarak bilinen 81 yaşındaki Şair-Yazar Bahaddin Paslı, Tekne-Senit Sıyrıntısı isimli 14. Eserini Seydişehir’in kültür hafızasına kazandırdı.

Şair-Yazar Bahaddin Paslı, “Seydişehir’e hizmet etmek bir ayrıcalıktır. Ben Seydişehir’imize vefa borcumu şiirlerimle, yazılarımla ödemeye gayret ediyorum. Bu anlayışla 1970 yılından bugüne kadar Seydişehir ve insanlarına duyduğum sevgiyle şiir ve yazılar yazmaya devam ediyorum. Manyetolu Telefonlar (1970), Şiirlerim (1973), Şiir Şiir Seydişehir (1992), Seydişehir Destanı (1997), Heyyy Gidi Gençlik Heyyy (2006), Mani Mani Aşk Ummanı (2017), Medine-i Sani Güzellemesi (2018), Sen Neymişsin Be Seydişehir (2018), Seyyid Harun Veli Alevi Mi? (2018), Senaryolarım-1 (2019), Şarkı ve Türkülerim (2020), Eşşeğin Üstünde İstida Yazanlar (2020), Haşa Ahır Değil Cennet (2021) isimli kitaplarımızı Seydişehir’imize kazandırmıştım. Yeni yayımladığımız Tekne-Senit Sıyrıntısı isimli kitabımla birlikte 14. Eserimi sizlerin ve Seydişehirlilerin beğenisine sunuyorum. Seydişehir’imizin kültür hafızasına hizmet eden kitabımın içerisinde Seydişehir’imizin folkloruna ait bilgilerin yanı sıra, ilçemizin doğal ve tabi güzelliklerini konu alan şiirlerim de yer alıyor” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Bahaddin Paslı Amcamız, Seydişehir’e duyduğu sevgiyle, vefa borcuyla bugüne kadar 13 eser yayımlamıştı. Bugün de Tekne-Senit Sıyrıntısı isimli 14. Kitabını yayımlayarak Seydişehir’imizde ismini ölümsüzleştiren büyüklerimizden biri olmuştur. Bizler de ilçemizin bir değeri olan Bahaddin Paslı Amcamızın ismini ilçemiz gençlerine kazandırdığımız “Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi”nde yaşatarak büyük bir vefa örneği gösterdik. 14. Kitabını yayımlayan Bahaddin Paslı Amcamızı tebrik ediyor, Seydişehir’imizin kültür hafızasına hizmet eden eserinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: yAZARkONYASEYDİŞEHİRYAZMAK

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant