Sezaryenle Hayata Döndürülen Kedi İçin Başkan Akkaya’ya Teşekkür

Geçtiğimiz günlerde Akşehir Gençlik Merkezi yetkililerince haber verilen olayda, doğumu

13.04.2022 12:29, 8 ay önce eklendi.
Sezaryenle Hayata Döndürülen Kedi İçin Başkan Akkaya’ya Teşekkür

yarım kalan ve içindeki yavrusu ölen sokak kedisi, Akşehir Belediyesi Veteriner Hekimi tarafından sezaryen ameliyatıyla hayata döndürülmüş ve Akşehir Gençlik Merkezi görevlilerine teslim edilmişti.

Akşehir Belediyesi’nin duyarlı davranışı için Akşehir Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz ve Akşehir Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı makamında ziyaret ederek teşekkür etti. Ziyarette Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar’da hazır bulundu.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz kedilerinin sağlığına kavuştuğunu ve bunun için teşekkür ettiklerini belirterek “Akşehir Gençlik Merkezi gençlik lideri ve gönüllü gençlerimizle birlikte sokak kedisini sahiplendik. Yaklaşık 2-3 aydır sürekli karnı acıktığı zaman gençlik merkezimize gelip giden bir sokak kedisiydi. Son dönemlerde sancıları artan kedimizi kurumumuzun içerisine aldık ve doğumunu çalışma ofisimizde gerçekleştirdi. İki yavru doğumu yaptı ama maalesef birini kaybettik. Kedimizin sıkıntıları bitmeyince belediyemizin çağrı merkezini aradık ve hızlı bir şekilde veteriner hekime yönlendirildik. Akabinde biz kedimizi ve yavru kedimizi hekimimize teslim ettik. Hekimimiz gerekli müdahalesini gerçekleştirdi. Kedimizin içinde ölü olan bir tane yavru vardı, onu sezaryen işlemiyle aldı. Kedimiz 2 - 3 gün kadar hekimimizin gözetiminde kalmasının sonrasında kurumumuza sağlıklı bir şekilde teslim edildi. Bu duyarlı davranışları için Akşehir Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya’ya, Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar’a ve Veteriner Hekimimiz Alican Büyükbaş’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da ziyaret için teşekkür ederek “Gençlik Merkezimizin ilgilendiği ve baktığı kedilerinden birisi doğum sırasında çeşitli sorunlar yaşamış ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Belediyemizin veteriner hekimi tarafından gerekli kontrolleri sonrasında içinde ölü bir yavru olduğu görüldü ve sezaryen edilerek hayata döndürüldü. Doğurduğu bir yavru sağlıklı ve şimdi anne kediyle beraber hayatını devam ettiriyor. Bugünde İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Bey ve Akşehir Gençlik Merkezindeki arkadaşlarımız teşekkür etmek için bizleri ziyaret ederek memnun ettiler. Kendilerine bende duyarlı davranışları için teşekkür ediyor, kedilerine sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: kediakşehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant