NEVA ile YTB’den Ortak Burs Programı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

10.04.2022 21:16, 3 ay önce eklendi.
NEVA ile YTB’den Ortak Burs Programı

(YTB) arasında ortak burs programı protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, AfrikaKıtası’ndan seçilen ülkelerden üstün başarılı 5 öğrenci tam burslu olarak Necmettin Erbakan Üniversitesinde (NEÜ) lisans eğitimi alacak.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında gerçekleştirilen imza töreninde, NEÜ Rektörü ve NEVA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu ile YTB Başkanı Abdullah Eren protokolü imzaladı.

İmzaların ardından NEVA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu ve YTB Başkanı Abdullah Eren, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Afrika’daki üstün başarılı öğrencilerin ülkemize kazandırılmasını amaçlayan program kapsamında; Nijer, Tanzanya, Somali, Sudan ve Senegal’den birer üstün başarılı öğrenci YTB tarafından seçilerek NEÜ’detam burslu lisans eğitimi alacak.

Öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca tam burs kapsamında; aylık cep harçlığı, konaklama masrafları, genel sağlık sigortası, gidiş-dönüş uçak biletleri ve okul harçları NEVA ile YTB tarafından karşılanacak.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu