Katar Turizm, Türk tur operatörlerini ağırladı

Katar Turizm, "Experience a World Beyond" temalı uluslararası turizm kampanyasının tanıtımını yaptı

22.03.2022 21:11, 3 ay önce eklendi.
Katar Turizm, Türk tur operatörlerini ağırladı

Katar Turizm ve Qatar Airways, Katar'ın 2030 ulusal vizyonu çerçevesinde yılda altı milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlama hedefini hayata geçirmek üzere başlattığı uluslararası kampanyasının detaylarının aktarıldığı ortak bir etkinlikte Türkiye'nin önde gelen tur operatörlerini ağırladı.

Yeni kampanya, Katar’ın 2030 Ulusal Vizyonu doğrultusunda, Katar’ın Orta Doğu'da en hızlı gelişne turizm destinasyonu olma hedefini yansıtıyor.

Katar Turizm Stratejisi 2030 kapsamında, ülkede her bütçeye uygun ve mevcut tesislere eklenen birçok yeni tatil köyü, otel ve hizmet apartmanı gibi konaklama tesisleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir turizm geliştirme programı uygulanıyor.

Konukseverliği ve mükemmeliyetçi yaklaşımıyla tanınan Katar,  Skytrax tarafından altı kez dünyanın en iyi Havayolu şirketi seçilen ulusal havayolu Qatar Airways ile bu konumunu pekiştiriyor. Ayrıca yine Skytrax tarafından 2021 yılında dünyanın en iyi havalimanı seçilen Hamad Uluslararası Havalimanı da bu mükemmel tabloyu tamamlıyor.

Katar Turizm, Qatar Airways ve Discover Qatar, dünyanın en uygun fiyatlı konaklama paketini de gecelik kişi başına 14 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sundu. 2021'in sonlarında başlatılan pakette her bütçeye uygun, önde gelen dört ve beş yıldızlı lüks oteller yer alıyor.

Etkinlik, Katar'ı destinasyon olarak sunan tur operatörlerinin eksiksiz bilgi sahibi olmalarını sağlayan Tawash eğitim platformunun tanıtımıyla sona erdi.   Tur operatörlerinin çalışanlarına Katar'ı turizm merkezi olarak tanıtmak ve satmak için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmak üzere kullanılan platform kusursuz bir çevrimiçi öğrenme deneyimi sunuyor.

Dünya nüfusunun %80’inin altı saatlik bir uçuşla ulaşabildiği Katar; Orta Doğu’nun kalbinde bulunan, Basra Körfezi'nin çevrelediği bir yarımadadır.  2022 yılında Numbeo tarafından dünyanın en güvenli ülkesi seçilen Katar, tüm gezginlere kucak açıyor; 95’ten fazla ülkeden Katar’a vizesiz giriş yapılabiliyor. Katar, kolayca erişilebilen ve inanılmaz bir çeşitliliği bünyesinde bulunduran turistik mekanlara sahiptir. Ancak bununla da sınırlı değil; Katar, Balina Köpek Balığı ve görkemli bir ulusal hayvan olan Arap Antilobu da dâhil olmak üzere çok sayıda fauna ve floraya ev sahipliği yapıyor. Katar’da yaşanan birçok deneyim, kültürel özgünlük ve modernitenin benzersiz bir mozaiğini oluşturuyor. Katar, ikonik müzelerden gökdelen restoranlarına; heyecan verici çöl maceralarından, FIFA 2022 Katar Dünya Kupası™ gibi dünyaca ünlü birçok etkinliğe kadar, her gezgine ve her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.   Katar'ı transit geçecek olan gezginler, Qatar Airways ve Discover Qatar tarafından sunulan, Qatar Tourism tarafından desteklenen en iyi fiyatlara sahip kısa süreli konaklama paketleri ile bir taşla iki kuş vurabilir ve tatil sayılarını ikiye çıkarabilirler.

Katar Turizm (Qatar Tourism) Hakkında:

Qatar Tourism kuruluşu; Katar'ın turizm olanaklarının tanıtımından ve geliştirilmesinden sorumlu olan ve sektörün katlanarak büyümesini hedefleyen resmi bir devlet kurumudur. Katar, dünyanın dört bir yanından insanların sanat, kültür, spor ve maceraya dair eşsiz seçenekleri deneyimlemek için bir araya geldiği, ailelere ve iş amaçlı misafirlerine Hizmet Mükemmelliği anlayışıyla hitap eden bir destinasyondur. Qatar Tourism, turizm değer zincirinin tüm öğelerini güçlendirmeyi, yerel ve uluslararası ziyaretçi talebini artırmayı, iç yatırımlar çekmeyi ve yerel ekonomide çarpan etkisi yaratmayı amaçlamaktadır. Qatar Tourism 2030 Stratejisi, 2030 yılına kadar ülkeye yılda 6 milyondan fazla uluslararası ziyaretçi çekmek gibi iddialı bir hedef belirleyerek, Katar’ı Orta Doğu'nun en hızlı büyüyen turistik destinasyonu haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Anahtar Kelimeler: Qatar Airways

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu