Kto Karatay Üniversitesine Rifat Ortaç Atandı.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’nde yaklaşık yedi yıldır Rektörlük görevini yürüten

08.03.2022 21:45, 4 ay önce eklendi.
Kto Karatay Üniversitesine Rifat Ortaç Atandı.

Prof. Dr. Bayram Sade’nin yerine Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç atandı. Mütevelli Heyeti Danışmanlığı görevine ise Prof. Dr. Mustafa Şahin getirildi.

 Gerçekleşen devir teslim töreniyle birlikte Rektör Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç ve Mütevelli Heyeti Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Şahin görevlerine başladı.

2015 Mayıs ayından bu yana Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Bayram Sade, bu atamanın bir nöbet ve bayrak değişimi olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Sade, “Bu değişiminin başta KTO Karatay Üniversitesi olmak üzere, Konya’ya ve tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum. KTO Karatay Üniversitesi, göreve geldiğim günden beri hem fiziki hem de beşerî anlamda çok ciddi mesafeler kat etmiştir. Yaklaşık yedi yıldır sürdürdüğüm bu onurlu göreviçin başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Mütevelli Heyeti Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bizimle gece gündüz demeden var gücüyle çalışan akademisyenlerimize, idari personelimize ve üniversitemizi destekleyen kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürlerimi iletiyor, öğrencilerimizi de sevgiyle selamlıyorum. Çok değerli bir hocamıza görevi devrediyor olmak benim için mutluluk verici bir durum. Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç’a yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Yeni Rektör Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç ise “Öncelikle, KTO Karatay Üniversitesi’ni akademik camiada bir marka hâline getiren ve birçok projeyi başarılı bir şekilde hayata geçiren Prof. Dr. Bayram Sade’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin önemli vakıf üniversitelerinin başında gelen KTO Karatay Üniversitesi’nde böylesine onurlu bir görevi devralmanın mutluluğunu yaşıyor, aynı zamanda sorumluluğunu da yakinen hissediyorum. Geçmiş tecrübelerimizi ve yeni heyecanımızı aktararak KTO Karatay Üniversitesi’ni hem ülkemizde hem de uluslararası alanda en iyi yerlere getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Akademik çalışmalar ve projelerle, üniversitemizin kampüs sınırlarını aşarak bilimin merkezi hâline geleceğine inanıyorum. Bizlere güvenen Mütevelli Heyeti Başkanımız Selçuk Öztürk ve tüm Mütevelli Heyeti Üyelerimize şükranlarımı arz ediyorum. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu