İnternetten Vurgun

İnternet Üzerinden İkinci El Spor Malzemesi Sipariş Etti 6000 Tl Dolandırıldı

07.02.2022 12:00, 7 ay önce eklendi.
İnternetten Vurgun

Konya’da, internet sitelerinde banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanmak suretiyle yüksek miktarda kapora dolandırıcılığı yapan şahıs yakalandı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, internet ortamında ürün pazarlayan ve alıcılarla pazarlık yaptıktan sonra kapora alan ancak sonrasında kendisi ile olan tüm iletişim kanallarını kapatarak bir çok vatandaşın kapora olarak gönderdiği parayı dolandıran ve hakkında yakalama kararı bulunan V.A’yı yakalamak için çalışma başlattı.

Konya Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yaptığı kapsamlı çalışmalar sonucunda şahsın Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarını Araç Olarak Kullanmak Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık suçu açığa çıkarıldı.

Son olarak mağdur S.M internet üzerinden ikinci el spor malzemesi için V.A ile pazarlık etti ve V.A' a 6.000 TL kapora yatırdı. Ancak sipariş ettiği ürünlerin teslim edilmedi ve ürünler için pazarlık yaptıgı V.A ile iletişim kuramayinca dolandırıldığını anladı. Polise başvuran mağdurun şikayeti sonucu Siber ekiplerince yapılan çalışma neticesinde V.A kıskıvrak yakalandı.

Kasten yaralama, Hırsızlık, Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlarından bir çok suç kaydı bulunan V.A, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler: İnternetVurgunKonyaPolis

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu