Babacan: İktidarda, otoriter bir zihniyet egemendir

Partisinin Meram ve Karatay ilçe kongrelerine katılmak için Konya’ya gelen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan

22.01.2022 20:26, 4 ay önce eklendi.
Babacan: İktidarda, otoriter bir zihniyet egemendir

Konya basınıyla buluştuğu toplantıda, iktidarı eleştiren tek bir kanal, tek bir program, tek bir gazete, tek bir gazeteci, tek bir köşe yazısı dahi bırakmak istemiyorlar. Bütün televizyonlar bütün gazeteler tek tip çıksın istiyorlar. Bu yönetim otokrat bir yönetimdir. İktidarda, otoriter bir zihniyet egemendir.”  

 

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Bayır Diamond otelde Konya basınıyla buluştuğu toplantıya Genel Merkez yönetimi, Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca ve il yönetimi de katıldı.

Toplantıda gündemi değerlendiren Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Sayın Erdoğan AK Parti şapkasıyla birçok eleştirinin odağında oluyor. Olası bir durumda da Cumhurbaşkanlığı şapkasını takıyor. Göreve geldiğinde bir yemin etmişti. O yeminde ifade ettiği tarafsızlığı Sayın Cumhurbaşkanına hatırlatmak lazım. Türkiye’nin sorunları ayrıştırmayla çözülemez. İktidarı eleştiren tek bir kanal, tek bir program, tek bir gazete, tek bir gazeteci, tek bir köşe yazısı dahi bırakmak istemiyorlar. Bütün televizyonlar bütün gazeteler tek tip çıksın istiyorlar. Bu yönetim otokrat bir yönetimdir. İktidarda, otoriter bir zihniyet egemendir” dedi.

Daha sonra Konya basının sorularını cevaplayan Ali Babacan, Mevlana Türbesi ile Şemsi Tebrizi türbesini ziyaret ederek, Karatay ve Meram İlçe binasının açılmışını yaptı. 

 

Oradan İkonia Garden Düğün ve Kongre merkezindeki Deva Partisi Meram ve Karatay ilçe kongresine katıldı.

Burada konuşan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan İktidarda otoriter bir zihniyetin egemen olduğunu belirterek, “Ülkemiz derin bir krizden geçiyor. Hükümet şu anda bir kriz ortaklığının içindedir. Ülkeyi yöneten ortaklığın bir tarafında Sayın Erdoğan varken, diğer tarafta her krizde hükümetle ortak olan bir Bahçeli var. Bir de 'Hükümetin rotasını biz çiziyoruz.' diyen Perinçek var. Dolayısıyla biz bugün bu üçlü yapının artık ülkeyi yanlış bir yere doğru götürmeye başladığını ve hiçbir sorunu çözemediğini görüyoruz. AK Partiye oy veren Konyalılara sesleniyorum. Perinçek’in yanında olduğu AK Partiye neden destek veriyorsunuz. Kabinedeki bakanların hiçbir yetkisi yoktur. Her şeyi külliye bilir diyorlar. Türkiye tek bir kişinin keyfine göre yönetiliyor. TRT ve kartel medya tek bir yerden emir alarak iktidarın hizmetindedir. İktidarı eleştiren medya olsun istemiyorlar. TBMM’sinde yemin etmesine rağmen, Cumhurbaşkanı tarafsız olarak hareket etmiyor. Bürokrasi büyük bir baskı altındadır. TÜİK bağımsız değildir. Saraydan ne istenirse ona göre hareket ediyor. Orayı Cumhurbaşkanı yönetiyor. Devlet yönetimi ve hizmet diye bir şey kalmadı. Cumhurbaşkanı ne demişti. Bana yetki verin ülkeyi rahatlatacağım demişti. Ne oldu. Döviz, faiz ve enflasyon arttı. Hazinenin borçlanması da arttı. Merkez Bankasının faiziyle ilgili Nas var. Vatandaşın faizinde Nas varmı? Hadi düşürsün de görelim. Dövizin yükselişle her şeyin A’ dan Z’ ye artacağından herkes biliyordu. Öyle de oldu. Tarım bitti. Girdi maliyetlerinden dolayı çiftçimiz ekimden uzaklaşıyor. Biz bunları anlatacağız. Şampiyonlar liğindeyiz diyor. Oysa küme düşüyoruz. Hangi ülkede bizde olduğu gibi, enflasyon yüksektir. Bilmiyor ve yönetemiyor. Bilmiyorsan bir bilene soracaksın. Devlet yapımızda adalet, liyakat ve istişare önemlidir. Biz bu temel unsurlar olmadan ülkede hiç bir şeyin çözülemeyeceğine inanarak, Deva’yı kurduk. Deva kadrolarıyla ülkeyi yönetmeye talibiz. Deva’nın ülkeyi refaha ve huzura götürecek ve ekonomi başta olmak üzere yaşanılan bütün sorunlarını çözecek çalışmaları hazırdır” diye konuştu.

 

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca kongredeki konuşmasında Konya’nın 31 ilçesinin 23’de ilçe başkanlıklarını atadıklarını dile getirerek, “Deva Partisi Konya il başkanlığı olarak 31 ilçemizin 23’de ilçe başkanlarımızı atadık. Bizlere verdikleri desteklerden dolayı bütün teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu zor şartları biliyoruz. Her sektörde ve her kesimde yaşanılan sorunları biliyoruz. Ülkemizin bütün sorunlarını çözecek olan partimiz Deva’nın iktidarının yakın olduğunu biliyoruz. Liderimiz Sayın Ali Babacan’la ülkemizin sorunlarını çözeceğiz. Kongreye katılarak bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 Meram İlçe Başkanı Hidayet Koyuncu ve Karatay İlçe Başkanı Ahmet Tahralı da birer konuşma yaptı.

Konya kaşıks ekibinin Konya oyunları gösterisi kongreye katılanlar tarafından beğenildi.


Anahtar Kelimeler: BabacanKonyakaratay

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu