Karapınar Toki Yavuz Selim ilkokulunda akıl ve zeka oyunları turnuvası düzenlendi.

Gençlik Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen turnuvaya öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

14.01.2022 22:39, 9 ay önce eklendi.
Karapınar Toki Yavuz Selim ilkokulunda akıl ve zeka oyunları turnuvası düzenlendi.

Okul Müdürü Süleyman Karadeniz turnuvalara ilçe genelindeki ilkokullardan  115 öğrencinin katıldığını belirterek şunları söyledi:

"Günümüzde  gençler teknoloji oyunlarına  yöneldi. Bunun ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeliyiz. Toplum olarak tehlikenin farkında olmamız gerekir.Bizim amacımız çocuklarımızı bunlardan kurtarmak ve daha akılcı ve zeka geliştirici faaliyetlere yöneltmektir.Zeka ve akıl oyunları çocuklarımız üzerinde mantıklı düşünme, etkili iletişim, ayırt etme, düşünme becerileri geliştirme, görsel algı, grup bilinci oluşturma, farkındalık kazandırma, üretkenlik, sosyalleşme, kendini ifade edebilme, var olan zekasını kullanma gibi birçok kazanım sağlamaktadır.  Bu oyunlar Anne, baba, kardeş ve arkadaşları ile rahatlıkla oynanabilecek  şekildedir..  Bu oyunları çocuklarımıza öğretmeli ve oynamalıyız. Akıl ve zeka oyunları her yönü ile insanları geliştirmektedir.” dedi.

Ödül törenine  İlçe kaymakamı Oğuz Cem Murat Belediye Başkanı Mehmet Yaka,,İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal,Gençlik merkezi ve İlçe Spor  Müdürü Muhammet Ali Karakul,Halk Eğitimi  Merkezi Müdür yardımcısı İbrahim Harmancı  ile diğer davetliler katıldı

Anahtar Kelimeler: ZekaoyunKarapınarÖğrenci

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant