Çep (Çevre Eğitimi Projesi) Tanıtım Toplantısı

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Şehircilik ve İklim Değişikliği

30.12.2021 16:53, 8 ay önce eklendi.
Çep (Çevre Eğitimi Projesi) Tanıtım Toplantısı

İl Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında geliştirilen “Çevre Eğitimi Projesi”nin tanıtım toplantısı, 30 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan Konya Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hülya Şevik, 2017 yılında başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan bu projenin önemine değindi. Bireylerin küçük yaşlardan itibaren bu konularda bilinçli bir şekilde yetiştirilmeleri gerekliliğini ifade etti. Proje kapsamında yapılacak çalışmaların verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de yaptığı konuşmada ilgili Bakanlıkların Sıfır Atık Projesine çok önem ve destek verdiklerini ifade ederek Çevre Eğitimi Projesinin okulöncesi dönemden itibaren çocuklarımızın bu konuda çok daha bilinçli bir şekilde yetişmelerine katkı sunacağını ifade etti. Proje kapsamında yapılacak faaliyetlere örnekler veren Büyük, proje ortağı kurumlara da teşekkürlerini iletti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu da dünyadaki her şeyin bizlere emanet olduğunu, çocuklarımızı da bu şuur içerisinde yetiştirmemiz gerektiğini söyledi. Çevre Eğitimi Projesinin de il genelinde verimli bir şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Yapılacak çalışmaların suya atılan taşların çıkardığı dalgalar gibi yayılarak diğer şehirlerimize ve İslam coğrafyasının geneline etki etmesi temennisinde bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından Konya Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından projenin hedef ve faaliyetlerine dair bilgilendirme konuşmaları yapıldı. Okullarda gösterime sunulacak tiyatral etkinliklerin sunumları gerçekleştirildi.

 

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu