Çocuklar Vatandır

Çocuklar Vatandır” anlayışıyla yola çıkan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği

05.12.2021 15:47, 9 ay önce eklendi.
Çocuklar Vatandır

bu yolda güçlü faaliyetleriyle çocukların yanında olmaya devam ediyor.UCİM Konya İlTemsilciliği öncülüğünde, Medaş ve Kaleli Sanat Akademisiiş birliğiyle,Medaş Sanat Galerisi’nde “Ben Çocuğum” temasıyla resim sergisi düzenlendi. Farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bir projemizi daha hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz.

“ÇOCUKLAR KONUŞACAK UCİM YANLARINDA OLACAK”

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Olarak 2017 yılından bu yana ülkemizin dört bir yanında çocuklarımız için mücadele etmekteyiz. Bugün geldiğimiz noktada ülkemizin 7 bölgesi ve 11 İlinde önleme ofislerimizi açmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

“SANAT ÇOCUĞUN KALBİNDEDİR”

Çocukların hayal dünyasının tuvallere dökülmesine destek olan Kaleli Sanat Akademisi Sahibi Muhsin Kaleli “Sanat çocuğun kalbindedir. Sanat sayesinde çocuklarımızın hayali gelişir. Çocuklarımıza yön vermek, çocuklarımızı teşvik etmek, çocuklarımızı daha ileriye götürebilmek ebeveynlerin borcu. Onların renkli dünyalarını daha da renklendirebilmek, daha da ileriye taşıyabilmek bizlerin görevi. Böyle güzel bir oluşumda bize kapılarını Medaş Sanat Galerisine teşekkür ederim” dedi.

“MİNİCİK BEDENLERDEKİ KOCAMAN YÜREKLER”

UCİM’e desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Selçuk Üniversitesi Mavi Kelebek Çocukları Koruma Topluluğu Danışman Hocası Prof. Dr. Yalçın Kaya “Sanatçılar doğayı resmederken farklı bir bakış açısına sahipler ancak çocuklarımızın çizdiği resimleri görünce onların hepimizden çok daha farklı, renkli ve geniş hayal dünyasına sahip olduklarını gördüm. Minicik bedenlerindeki o kocaman yürekleriyle çizdikleri resimlerle bizleri inanılmaz dünyalara götürdüler. Tüm çocuklarımıza geleceğin sanatçıları olarak saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum” dedi

 “BİZLER HER DAİM MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

 

Resim sergisinin amacından bahseden Konya Önleme Ofisi Sosyal Hizmet Uzmanı ve Türkiye Rehabilitasyon Sorumlusu Rümeysa Akyüz, “20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi birçok ülke tarafından imzalanmış ve Türkiye’de bu taraf ülkelerden biri olmuştur. Bizlerde bu serginin çıkış amacı olarak ışığımız, umudumuz olan çocuklarımızın haklarını savunmak onların her türlü kötü muameleden korunmasını sağlamak ve onları her zaman eşit haklarla yetiştirmek için bu güzel destekçilerimizle birlikte sergimizi hazırladık. Şunu unutmamalıyız ki, çocukları korumak her ne kadar yasalarla belirlense de umudumu şudur ki çocuklarımızı herhangi bir yasa olmadan toplumsal olarak hep birlikte koruyacağımız günler çok yakın. Bizler her daim mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

BUGÜNE KADAR 1500’ÜN ÜZERİNDE İHBAR ALDIK

 

UCİM olarak derneğimizin 55 şehirde aktif yapılanması bulunmakta olup, 26 şehir ise yapılanma sürecindedir. Bugüne kadar 1500’ün üzerinde ihbar aldık. 200 çocuğa rehabilitasyon desteğinde bulunduk. 150 bin kişiye farkındalık eğitimi verdik. Bünyemizde Bin 696 avukat 2 bin 382 ruh sağlığı uzmanı bulunmaktadır                   

“HAYAL DÜNYALARINA BAYILDIM

Konya İç Anadolu Bölge Temsilcisi Özlem Bilgi, “UCİM şu an 75 bini aşkın üyesiyle tüm Türkiye’de çalışmalar yapıyor. Bugünkü sergimizin amacı da UCİM’in yola çıktığı gibi konuşan, susmayan çocuklar yetiştirmek. Sağlıklı bireyler olarak onları vatana, millete hayırlı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Sergimizde çok farklı gruplardaki çocuklarımızın resimleri var. Hayal dünyalarına bayıldık. Umarım bu sergi onlar için bir ışık olur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi “sanatçı el öpmez, sanatkarın eli öpülür.” Bugün burada resim yapan çocuklarımızın ellerinde öpüyorum” dedi.

Sergiye, CHP İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, CHP Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz, AK Parti 7. Olağan İl Kongresi Yönetim Kurulu Üyesi Meryem Semirci ve Mevlüt Kozan, Konya Aile Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Zeki Şen, Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürü Ali Aktaş,Selçuk, Karatay, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden akademisyenler ve çok sayıda gönüllü katıldı.


Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu