Kümesten 8 Çuval, 45 Kg Uyuşturucu Çıktı

Tünel Kazdılar, Uyuşturucu Gömdüler Yine De Narkotik’ten Kaçamadılar

26.11.2021 09:33, 11 ay önce eklendi.
Kümesten 8 Çuval, 45 Kg Uyuşturucu Çıktı

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, zehir tacirlerine yapılan operasyonlara bir yenisini daha ekledi. Zehir tacirleri ve uyuşturucu satıcıları tarafından piyasaya sürülmek üzere hazırlanan uyuşturucu maddelerin ele geçirilmesine yönelik yapılan operasyonlarda emniyet güçlerinin teknik ve fiziki takipleri sonucunda bir evin kümesine ve bahçeye döşenen parke taşlarının 2.5 metre altına gömülmüş şekilde çuvallar dolusu uyuşturucu çıktı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan uyuşturucu satıcılarına yönelik teknik takip ve detaylı çalışmalar neticesinde, Konya’nın Karatay İlçesinde bir ikamette yapılan aramalarda bahçeye döşenmiş parke taşlarının ve müştemilattaki kümesin 2.5 metre altına gömülmüş halde 8 çuval uyuşturucu ele geçirildi.

KÜMESTEN 8 ÇUVAL, 45 KG UYUŞTURUCU ÇIKTI

Narkotik Ekiplerinin teknik takip ve titiz çalışmaları neticesinde bir evde uyuşturucu ticareti yapıldığı tespit edildi. Polis Ekiplerinin hassas burunlu narkotik köpekleriyle detaylı arama yaptığı evde, bahçedeki yeni döşenen parke taşları ekiplerin gözünden kaçmadı.

Parke taşlarını kaldırarak altını kazan polis ekipleri 2.5 metre derinliğe ulaştığından çuvallarla gömülmüş uyuşturucu maddelerin olduğunu tespit etti. Ardından evdeki titiz çalışmalarıyla her ince ayrıntıyı değerlendiren narkotik ekipleri, müştemilattaki kümesin zemininden şüphelenerek orayı da kazmaya başladı. Yine 2.5 metre derinliğe ulaştıklarında buradan da çuvallar dolusu uyuşturucu çıktı.

EV DEĞİL ADETA UYUŞTURUCU DEPOSU!

Evde yapılan detaylı aramalar neticesinde, bahçedeki parke taşlarının ve müştemilattaki kümesin 2.5 metre altında gömülü halde 8 adet çuval içerisinde 45 Kilo Esrar Maddesi, 3 kök Kenevir Bitkisi, 4 adet Sentetik Ecza Maddesi, 3 adet Ecstasy Hap Maddesi, 1 adet Ruhsatsız Av Tüfeği, 50 adet Tabanca Fişeği ve suçtan elde edilen 12.700 TL para ele geçirilerek el konuldu.

Uyuşturucu maddeleri kendilerinin ürettiği tespit edildi. Şahısların bahçeye sera kurdukları ve bu seralarda genetiği değiştirilmiş tohumlarla piyasaya sürülmek üzere uyuşturucu maddeleri kendilerinin ürettikleri anlaşıldı.

 

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü operasyonda, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak/Nakletmek suçlarından gözaltına alınan 2 şüpheli Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Anahtar Kelimeler: KümesUyuşturucukonyaereğli

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu