Altunyaldız, İnovasyona Dayalı Dünyayı Bugünden Şekillendireceğiz

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız başkanlığındaki TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu,

13.11.2021 22:38, 7 ay önce eklendi.
Altunyaldız, İnovasyona Dayalı Dünyayı Bugünden Şekillendireceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varankile birlikte Bilişim Vadisi’nde teknik gezi gerçekleştirdi ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nu (TOGG) ziyaret etti.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın Türkiye’nin Otomobili TOGG’a ilişkin sunum yaptığı ziyarette ayrıca TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji KomisyonuBaşkanı Ziya ALTUNYALDIZ ve beraberindeki heyet Bilişim Vadisi’nde yer alan Tasarım Kümelenme Merkezi ve Yazılım Okulu’nda incelemelerde bulundu.

Komisyonun Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirdiği ziyaret Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Mehmet Fatih Kacır ile Çetin Ali Dönmez’in Komisyon üyelerine yaptığı sunum ile sona erdi.

Teknoloji artık hayatın her alanında, teknolojiyi üreten ülkelerden olacağız

8. Ar-Ge Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nin açılış töreninde söz alan AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Sanayi Devrimi’nden bu yana üretim süreçlerinin de evrim geçirdiğini, iki yüzyıl önceki buhar gücünün yerini bugün yapay zeka, teknoloji ve inovasyonun aldığını ifade etti.

AltunyaldıZ: “Bugün dünyanın en değerli 10 şirketinin 7’si teknoloji şirketi. Teknolojiye, dijitalleşmeye ayak uyduran şirketler büyük yatırımlar alıyor, karlarını çok kısa bir sürede artırıyor. Ülkemizden değeri 1 milyar doları aşan unicorn’ların, 10 milyar doları aşan decacorn’ların çıkması bizleri sevindiriyor. Ülkemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayiide ve teknolojide büyük atılımları hayata geçirdi. İlerleyen dönemde de ülkemizdeki unicorn’ların, decacorn’ların sayısını hızla artıracağız.” fadelerinde bulundu.

ALTUNYALDIZ ayrıca: “Bu yılın başında Meclis’imizde kanunlaştırdığımız düzenlemelerle birlikte inovasyon, teknoloji, tasarım ve markalaşmadan oluşan rekabetçilik ekosistemini bir adım daha öteye taşıdık. Sanayi-üniversite-araştırmacı ve girişimci iş birliğinin yeni bir fazda gelişimini sağladık. AR-GE ve tasarım merkezlerine yönelik kanunların birbirini destekleyen ve tamamlayan yapılarını güçlendirdik. Bu bir takım oyunu. ikirlerin oluşması, bu fikirlerin modellenebilmesi, modellerin üretime dönüşebilmesi, üretimlerin ticarete dönüşebilmesi, değer zincirinin halkaları. Bunları birbirinden ayırmak mümkün değil. İşte bütün bunları oluşturabilmek de tüm parametreleri örtüştürebilmek, iradesini ortaya koyabilmek ve bu iradeyi de birlikte taşıma becerisini ortaya koyabilmektir.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

 

Anahtar Kelimeler: TeknolojiKonyaİnivasyonTOOG

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu