Konya’da Yaya Geçidinde İlginç Denetim

Konya da Trafik Ekipleri ilginç bir yaya geçidi denetimine imza attı. Ekipler ilk önce denetime

09.11.2021 11:24, 10 ay önce eklendi.
Konya’da Yaya Geçidinde İlginç Denetim

katılmadan sürücülerin ne kadarının yayalara yol verdiğini takip etti. Sonrasın ise kendileri denetime katılarak sürücülerde yol verme oranının ne kadar arttığını gözlemledi.

Huzur ve Güven Şehri Konya ilkesini benimseyen Konya İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ile hem yaya ve sürücüleri bilgilendirmek hem de farkındalık oluşturmak için ilginç bir denetime imza attı.

İLK BAŞTA DRON SONRASINDA TRAFİK EKİPLERİ ORTAYA ÇIKTI

Yaya geçitlerinde sürücülerin her hangi bir denetleme olmadan yayalara yol verme oranını takip etmek için ilk başta Trafik ekipleri, sürücülere görünmeden dron ile takip etti. Sonrasında ise ekipler yaya geçitlerine çıkarak sürücülerin görebileceği şekilde yollarda durdular.

SÜRÜCÜLERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU TRAFİK EKİPLERİNİ GÖRDÜKTEN SONRA YOL VERDİ

Polis ekiplerinin gelmeden önceki yaya geçitlerinde yol verme oranı polis ekipleri geldikten sonra büyük oranda arttı. Sonrasında okul çıkışı yoğunluğunda ekipler trafiği durdurarak öğrencilerin ve yayaların geçmesine yardımcı oldu.

Yapılan uygulamanın amacının hem sürücü ve yolcuları bilgilendirerek bilinçlendirmek hem de farkındalık oluşturmak olduğunu dile getiren yetkililer, uygulamayı gören vatandaşlardan da tam not aldı.Yapılan uygulamaların özellikle okul giriş çıkış saatlerinde artarak devam edeceği ve yayaların güvenle ulaşımlarını sağlayabilmeleri adına çalışmaların sürdürüleceği ifade edildi.

Anahtar Kelimeler: YayadenetimAraçKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu