HURSAD, hac ve umre turlarının açılması beklentisinde

Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneğinin(HURSAD) Konya’da faaliyet gösteren hac ve umre organizasyonu yapan ecantalarla

21.10.2021 10:17, 2 ay önce eklendi.
HURSAD, hac ve umre turlarının açılması beklentisinde

yaptığı istişare toplantısında,  acentaların sorunlarıyla hac ve umrenin açılması beklentisi konuşuldu.   

Bir otelde  Konya’da gerçekleştirilen istişare toplantısına HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, yönetim kurulu üyeleri, TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, Konya’da faaliyet gösteren Hac ve Umre Organizasyonu yapan turizm ve seyahat Acentaları yöneticileri katıldı.

Kuran-ı Kerim’in okunması ve yapılan duadan sonra konuşan HURSAB Başkanı Diyaeddin Şahin, “Covid salgını normalleşmeye başladı. Avrupa’dan ve diğer ülkelerden hac ve umre için gidiş gelişler yapılıyor. Hayatın normalleşmeye başlamasıyla birlikte hac ve umre organizasyonları için hazırlıklı olmalıyız. Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılması içinSuudi Arabistan’la görüşmeler sürüyor. İnşallah bu sorun çözülecektir.  Hac ve umre turlarının başlamasıyla ilgili iyi gelişmeler var. Süreci birlikte takip etmeliyiz. Beklentimiz yılbaşından itibaren hac ve umre turlarının açılacağı yönündedir. Ülkemizden hac ve umre turlarının başlayacağı umudundayız” dedi.

Toplantıyı değerlendiren TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, “Cavit salgınından dolayı ve hac ve umre turlarının yapılmamasından hac ve umre turları yapan turizm ve seyahat acentalarımızzor durumdalar. Ekonomik kayıpları gün geçtikçe artıyor. Beklentimiz Türkiye’den de hac ve umre turları başlamasıdır. Vatandaşlarımızın da hac ve umre turların başlaması yönünde talepleri de yoğunluktadır. Beklentimizde hac ve umre turlarının açılmasıdır. İnşallah en kısa sürede bu beklentimiz gerçekleşir ve hac ve umre turları yapan acentalarımız rahatlar” diye konuştu. 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu