Karapınar’da Bağımlılıkla mücadele Konuşuldu

Karapınar Yeşilay Şubesi tarafından düzenlenen " Bağımlılıkla mücadele" konulu bilgilendirme toplantısı

15.10.2021 13:20, 2 ay önce eklendi.
Karapınar’da Bağımlılıkla mücadele Konuşuldu

Gençlik merkezi Müdürlüğünde  yapıldı Toplantıda Karapınar’da görev yapan Rehber öğretmenler bilgilendirildi.

Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr Zeliha Üstün Argon ,Yeşilay olarak,  yıllardır insanlarımızın  hayatını etkileyen bağımlılık  çeşitleri  ile  mücadele içerisinde olduğunu kaydetti. Dr  Zeliha Üstün argon, . Öncelikle küçük yaşlardan itibaren iyi yaşam alışkanlıklarının kazandırılmasını yaşam boyu bağımlılıklardan uzak kalması için çaba gösteriyoruz. Bunun yanında  bağımlı bireylere ve ailelerine Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) çatısı altında ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlıyoruz.  Tüm yurtta bağımlılarla ele ele verip Yeni bir nesil temiz bir nesil yetiştirmek için çalışmalar yürütüyoruz.  Bağımlı kişi ile kurulan doğru iletişim kurtulma sürecini hızlandırır. Ne istediğini bilen nesil yetiştirmek çok önemli bunun yanında ne istemediğini bilen  neye hayır diyeceğini bilen nesillerde  yetiştirmek  çok önemli. Yeşilay asırlardır bağımlılıkla mücadelesi sürmektedir. Bunda sonrada kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte çalışmalarımız sürdüreceğiz” dedi.

Daha sonra Yeşilay YEDAM Eğitim Sorumlusu Ceylan Polat ile Yeşilay Önleyici Hizmet Sorumlusu Gamze Yekebaşlı tarafından  Madde bağımlılığı, ,teknoloji bağımlılığı ,tütün bağımlılığı,kumar bağımlılığı , gibi bağımlıklarla ilgili bilgiler verildi.

Prpğrama İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Önal, Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı İbrahim Harmancı, İlçe Gençlik Merkezi ve Spor Müdürü Muhammet Ali Karakul,Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal ile Konya Yeşilay Şube yetkilileri katıldı

Anahtar Kelimeler: BağımlılıkKonyakarapınar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu