Okutan Çocuk Atölyesi Karapınar’da açıdı

KOP başkanlığı,Karapınar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile oluşturulan

13.10.2021 12:26, 2 ay önce eklendi.
Okutan Çocuk Atölyesi Karapınar’da açıdı

" Okutan Çocuk Atölyeleri " açılışı Sultaniye anaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Amil Önal İlkokulu Folklor ekibi gösteri ilgi ile takip edildi.

Açılışa İlçe Kaymakamı Oğuz Murat Cem Kop İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin,Belediye Başkanı Mehmet Yaka, SÜ Karapınar MYO müdürü Öğr Görevlisi Naim Çağlar Diri, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ,İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal,AK Parti İlçe başkanı Yusuf Zengin,MHP ilçe Başkanı  Ercan Alp,STK başkanları  ile diğer davetliler katıldı.

Kütüphaneyi gezen heyet öğrencilerle sohbet edip yetkililerden bilgi aldı

Belediye Başkanı Mehmet Yaka,belediye hizmetlerinin yanında eğitime de önem verdiklerini kaydederek,Bu önemli hizmetin gerçekleştirilmesinden   mutluluk duyuyoruz.İlçemize hayırlı olsun” dedi.

KOP   İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin. Bölgede 8 ilde faaliyet yaptıklarını ve  sahalarında  89 ilçe olduğunu kaydetti.,Şahın,4.5 milyonun yaşadığı bir alana hizmet veriyoruz.İnsan nüfusunun  çoğunun tarımda çalıştığı bir bölgedeyiz. .Bölgenin kalkınması için tarım,sulama olmak üzere bakanlığın bize verdiği destekler kapsamındaki alanda desteklerimizi sürdürüyoruz.Bunların yanında eğitim kültür sosyal alanlarda  toplumun herkesimi ilgilendiren alanlarda da hizmetlerimiz sürdürüyoruz. .Bu açılışımız çocuklarımızın geleceğini daha iyi geleceğe taşımak adına önemli kılmaktadır. “.KOP okuyor projesi” kapsamında desteklediğimiz  bir proje.bunları önemsiyor.geleceğimize vereceği  değer çok önemlidir.ülkemizin geleceği açısından  eğitime yapılan yatırımlar  önemlidir.Okul öncesi alacağı eğitim  burada tohum  olarak atılacaktır..Bu güzel  mekanda kaliteli zaman geçireceklerdir. Kaliteli eğitimim başlanıcı bu eğitim yuvalarıdır. ” dedi.

İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat  ise İlçemizde 11 bin civarında   öğrenci  eğitim ve öğretim görüyor. ...İlçemizde  eğitme yapılan hizmetler ülkemize  ve Konya’mıza katkı yapacaktır. Eğitimin en üst seviyelere çıkması için gayret gösteriyoruz.Eğitim alanında yapılan bu hizmetin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor,bu hizmetin öğrencilerimize kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kütüphaneyi gezen heyet öğrencilerle sohbet edip yetkililerden bilgi aldı.

Proje kapsamında Kütüphane bahçesinde çocuk trafik parkı da bulunuyor.

Anahtar Kelimeler: OkumakOkutanKonyaKarapınar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu