Hüma Okulları “Bizim Çocuklardan Mesaj Var!” Projesini Hayata Geçirdi

Doğal çevreyi korumak ve küresel sorunlara dikkat çekmek adına farklı konularda birçok projeyi öğrencileri

22.09.2021 11:41, 1 yıl önce eklendi.
Hüma Okulları “Bizim Çocuklardan Mesaj Var!” Projesini Hayata Geçirdi

ile birlikte planlayan Hüma Okulları, günlük hayatımızda birçok yerde kullandığımız plastiklerin dünyamız için oluşturduğu tehditlere dikkat çekerek ve dönüştürülebilir plastikleri ayrıştırarak bağışta bulundu.

Hüma Okulları 10-B sınıfı öğrencilerinin üstlendiği proje, Sosyal Bilimler Koordinatörü eşliğinde öncelikle okul içindeki plastik atıkların toplanması ile başladı.

Her türlü projeye desteğini esirgemeyen Okulun Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “Öğrencilerimiz araştırıp gözlemledikleri bu konu üzerinde duyarsız kalmayarak bir proje düzenlendi. Plastiklerin dönüştürülmesi ve biyolojik olarak ayrıştırılabilmesi adına atıkları gerekli yerlere iletmek için topladılar. Gelecek nesillere katkıda bulunmak adına verdiğimiz eğitim, ekolojik dengenin korunması için de faydalı olmaktadır. Bilinçli ve duyarlı öğrencilerimizin olması bizi gururlandırıyor. Yapmış oldukları örnek proje ile hem diğer öğrencilerimizin hem de yetişkinlerin bu konuda daha hassasiyet göstereceklerine inanıyorum.’’ dedi.

Devamı gelecek olan projeler için öncelikle öğrencilere teşekkürlerini ileten Dr. Birekul, projeyi yürüten Sosyal Bilimler Koordinatörü Coğrafya öğretmeni Ahmet Faruk Alkan’a da teşekkürlerini iletti.

Konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan okul öğrencileri de yaptıkları açıklamada, “Doğada yok olma süreleri uzun olan plastik atıklar neredeyse bin yıl boyunca bozulmadan kalabiliyor. Zamanla yıpranan, parçalanan atıklar suya ve gıdaya daha çabuk bulaşıyor; böylece hem doğa hem de insan vücudu büyük tehlike içinde kalıyor. Ayrıca Covid-19 süreci ile birlikte tek kullanımlık ürünlerin artmasıyla, dünyada ve ülkemizde atık miktarı da artış göstermiştir. Bu nedenle bizler örnek teşkil etmek adına bu küçük adımı atarak farkındalık oluşturmak istiyoruz.” dediler.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant