Emirgazi’de Kadınlar Kooperatifi kuruldu

Emirgazi Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu. Kooperatifi Emirgazi ilçesi Öbektaş mahalle muhtarı Özlem Çelik kurdu.

17.09.2021 11:56, 1 ay önce eklendi.
Emirgazi’de Kadınlar Kooperatifi kuruldu

7 kadın ve bir erkekken oluşan Kooperatifte Özlem Çelik,Kerem Öztürk,Büşra Erdem,Döndü Güney,Asuman Güney,Hayriye Uğurlu,Cennet Dönmez ve Cemile Alan yer alıyor.

Kooperatif kurulması ile  faaliyet başlayan Kooperatif  başkanı Özlem Çelik, Kooperatifimizin  güçlenlendirilmesi ,  kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi,  ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımı konularında ilerlemek istiyoruz. Dedi.

Çelik,Karacadağ bölgesinde kendi şartları ile  emeklerini ekonomik anlamda değerlendirerek faaliyetlerde bulunmak amacındayız.Hem bölgemizde yaşayan  köylülerimizin hem de geniş bir bölgeye  örnek olacak  ekonomik yönden  gelişimi sağlayacağımıza inanıyorum.Kooperatifimiz tarımsal  üretiminde artmasına katkı yapacaktır. Kırsal alanda yaşayan  sosyal ve ekonomik bakımdan  dezavantajlı olan kadınlarımızın üretimi,yenilik ve girişimcilik yönünden  bilgilerini artacağını düşünüyoruz. Kadınlarımızın bu bilgi ve becerilerini değerlendirerek düzenli ve sürekli gelir getirici faaliyet alanları oluşacaktır. Kadınlarımız sosyal ve ekonomik anlamda aktif olarak kırsaldan kente göçlerin önüne geçmeyi hedefliiyoruz Kooperatifimizde Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak görev yapan Kerem Öztürk’te başkan yardımcısı olarak  SÜ tarafından görevlendirilmiştir.Çalışmalarımızda profesyonel ve bilimsel bir yol izleyeceğiz. .Kooperatifimiz kadınların Anadolu’da neler yapabileceğini göstermek adına da önemlidir. Kooperatifin kurulmasından tescil edilmesine kadar desteklerini esirgemeyen Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak ile destek olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: KadınlarİLlçe

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat