Saklandığı mezarlıkta yakalandı Polislerden ilk isteği ekmek oldu

30 Temmuz tarihinde Konya’nın merkez Meram İlçesi Hasanköy caddesi Enbiya sokaktaki müstakil evde aynı aileden 7 kişiyi silahla

04.08.2021 23:14, 1 yıl önce eklendi.
Saklandığı mezarlıkta yakalandı Polislerden ilk isteği ekmek oldu

vurup katlederek ortadan kaybolan zanlı Mehmet Altun Konya’da 7 kişinin silahla öldürülmesiyle ilgili aranan katil zanlısı Mehmet Altun olaydan 5 gün sonra Konya’nın Bozkır ilçesi Üçpınar mahallesinde özel harekat polislerinin operasyonu ile saklandığı mezarlıkta yakalandı.

İşlediği cinayetler sonrası kiralık araçla ortadan kaybolan Mehmet Altun’un yakalanması için polis ve jandarma ekipleri seferber oldu. Altun’un Bozkır ilçesi kırsalına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duran güvenlik güçleri arama tarama faaliyetlerine bu yönde ağırlık verdi. Başta Drone, İHA(İnsansız hava araçları) polis helikopterleri olmak üzere arama tarama çalışmalarında özel eğitimli iz takip köpekleri de kullanıldı. Rama çalışmalarının 5. Gününde Bozkır ilçesi Üçpınar mahallesi kırsalında bir mezarlığa giren özel harekat polisleri mezarlığın yaklaşık 50 metre içerisinde bir mezar taşı yanında saklanan birini fark etti.

KAÇMAK İSTEDİ POLSİN UYARI ATEŞİ İLE TESLİM OLDU

Polisleri karşısında gören zanlı Mehmet Altun koşarak kaçmaya çalıştı. Özel harekat polisleri. Hava uyarı ateşi açarak Altun’a teslim ol çağrısında bulundu. Altun olayda kullandığı yanında bulunan silahı polislerin talimatı ile uzak bir bölgeye atarak yere yattı.

KARNIM ÇOK AÇ EKMEK VARMI?

Özel harekat polislerin kısa sürede gözaltına alıp yere yatırdığı ve plastik kelepçe taktığı Mehmet Altun’un polislere ilk sözünün ‘2 gündür bişey yemedim ekmeğiniz var mı?’ olduğu öğrenildi.  Alınan güvenlik önlemleri kapsamında Konya merkeze getirilen ve sağlık kontrolünden geçirilen zanlı Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı terörle mücadele şube müdürlüğüne götürüldü. Zanlının ifadesinin bugün alınması bekleniyor

Anahtar Kelimeler: 7cinayetkonyameram

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant